Niedziela, 26 marca 2023, 85 dzień roku. Imieniny Dory, Olgi, Teodora


Nasze projekty

Film promocyjnyROK SZKOLNY 2015/2016

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
23.06.2016
Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016 odbędzie się 24 czerwca (piątek) o godzinie 10.00 na "strzelnicy".

Światowy Dzień Książki
08.06.2016
Z okazji obchodów Światowego Dnia Książki Poseł na Sejm RP Tomasz Głogowski już po raz trzeci zorganizował konkurs na recenzję ulubionej książki dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W dniu 7.06.2016 miało miejsce uroczyste wręczenie nagród w Biurze Poselskim w Tarnowskich Górach. Szczególny zaszczyt spotkał uczennicę klasy IIA Weronikę Szymańską - otrzymała wyróżnienie spośród 60 uczestników konkursu.

Serdecznie gratulujemy!

III OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA DLA NAUCZYCIELI PRZEDMIOTÓW ZAWODOWYCH
06.06.2016
W dniach 3 i 4 czerwca 2016r. w Hotelu Stok**** w Wiśle odbyła się konferencja z zakresu przygotowania uczniów do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodach.

W dwudniowej konferencji wzięło udział ponad 130 osób z 75 techników z całej Polski. Uczestnicy mieli okazję brać udział w wykładach, pokazach i warsztatach - odrębnych dla każdego zawodu.

Szkołę reprezentowały Pani Sylwia Marciniak i Pani Urszula Reiss.

ZAWODY SPORTOWE Z OKAZJI DNIA DZIECKA
02.06.2016
01.06 obchodziliśmy Dzień Dziecka; czy starszy, czy młodszy, każdy ma w sobie coś z dzieciaka :) Dzień później świętowaliśmy aktywnie, bowiem samorząd szkolny zorganizował międzyklasowe zawody sportowe. Każda klasa musiała wystawić pięcioosobową drużynę do rozgrywek; nasi nauczyciele także wytypowali zawodników. Rywalizowaliśmy ze sobą w przeróżnych zabawnych konkurencjach: toczeniu piłki po podłodze, biegu z piłeczką ping-pongową oraz skoku w dal. Najlepsza okazała się być klasa IB w składzie: Magda Giers, Dawid Sowicki, Aleksander Stanienda, Stanisław Żywicki i Mateusz Sobotta. Drugie miejsce zajęli: Oliwia Gorecko, Oliwia Michałowska,Łukasz Kozyrski, Marek Jakubowski, Piotr Zakrzewski i Kacper Gabryel z klasy II B. Na trzeciej pozycji znalazła się klasa I A. Wszyscy otrzymali dyplomy pamiątkowe oraz medale. Impreza wszystkim bardzo się podobała, zaczynamy trenować na następną w grudniu!

NOWY TERMINAL CARGO W PYRZOWICACH
25.05.2016
Nowy terminal cargo otwarto w poniedziałek (23 maja) na katowickim lotnisku. Obiekt ma umożliwić szybki wzrost przeładunków towarów na tym lotnisku - stając się początkiem planowanego tam kompleksu magazynowo-logistyczno-produkcyjnego.

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice jest największym polskim lotniskiem regionalnym pod względem wielkości obsługi ruchu towarowego. W ub. roku obsłużył ponad 16 tys. ton lotniczego cargo. W porcie działają najważniejsze światowe firmy kurierskie obecne na polskim rynku. Lotnisko jest także najczęściej wybieranym portem dla realizowanych z Polski czarterów cargo.

Będzie mógł on obsłużyć nawet 50 tysięcy ton ładunków rocznie. Terminal ma powierzchnię 12 tysięcy metrów kw. i jest trzykrotnie większy od obecnie używanego. Jest on w stanie obsłużyć nawet 50 tysięcy ton ładunków rocznie. Obecnie Pyrzowice obsługują ok. 16 tysięcy ton. To drugi wynik w Polsce.- lepsze rezultaty ma jedynie Lotnisko Chopina w Warszawie.

PRACA NA STATKACH PASAŻERSKICH
23.05.2016
Agencja załogowa z siedzibą w Gdyni proponuje pracę absolwentom. Zatrudniają marynarzy, ale także personel hotelowy i restauracyjny na statkach pasażerskich. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem duńskiego armatora promowego DFDS – agencja poszukuje osób chętnych do podjęcia pracy na stanowiskach: kelner/kelnerka, steward kabinowy/stewardesa, barman/barmanka, sprzedawca w sklepie pokładowym (perfumy, kosmetyki, pamiątki, alkohol). Propozycja dla absolwentów obejmuje możliwość zatrudnienia na morzu. Jest to specyficzne środowisko pracy. Wymaga dużego zaangażowania i odporności, ale oferuje atrakcyjne wynagrodzenie i dodatkowe profity.

Egzamin zawodowy: dyplomy
23.05.2016
Dyplomy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie dla absolwentów, którzy uzyskali wykształcenie średnie 29 kwietnia 2016 r. zostaną dostarczone do szkół w dniu 24 maja 2016 r.

Dyplomy można będzie odebrać w sekretariacie szkoły od godz. 12.00.

INDUSTRIADA 2016
23.05.2016
Na ziemi, pod ziemią, nad ziemią, na wodzie, pod wodą, a nawet na wodzie pod ziemią – 11 czerwca w czasie INDUSTRIADY, święta Szlaku Zabytków Techniki przekonamy się, że przemysłowe historie kryją się dosłownie wszędzie.

Tegoroczna INDUSTRIADA odbywa się w 44 zabytkach w 27 miejscowościach województwa śląskiego. W sobotę 11 czerwca doświadczymy, że łączą je nie tylko przemysłowe historie, ale i bezpłatny transport.

ODBIÓR ŚWIADECTW MATURALNYCH
20.05.2016
W czwartek zakończyły się w naszej szkole egzaminy maturalne. Wszystkim tegorocznym maturzystom gratulujemy wysokich wyników egzaminów ustnych.

Natomiast 5 lipca 2016 r. nastąpi przekazanie przez okręgowe komisje egzaminacyjne świadectw do szkół i wydawanie świadectw dojrzałości i aneksów do świadectw dojrzałości z egzaminu maturalnego przeprowadzanego w maju i w czerwcu.

SPRAWOZDANIE Z ŚCL
20.05.2016
Dnia 13 maja odbyła się jednodniowa wycieczka do Śląskiego Centrum Logistyki w Gliwicach. Pojechała na nią cała klasa 2B. Zwiedzaliśmy najciekawsze miejsca w tamtejszym zakładzie pracy. Szczególnie zwróciłem uwagę na osoby, które opowiadały nam o wykonywanej przez nich pracy. Zobaczyliśmy różnorakie suwnice, dźwigi, hale magazynowe oraz terminal kontenerowy. ŚCL jest miejscem łączenia się trzech rodzajów transportu, drogowego, kolejowego i śródlądowego. Firma ta zajmuje się projektami logistycznymi, oferuje nowoczesne rozwiązania dostosowane do potrzeb klientów. Firma ta oferuje: magazynowanie wyrobów stalowych, transport i spedycję oraz usługi specjalistyczne tj. etykietowanie i znakowanie produktów, pakowanie i kompletacja wysyłek oraz przeładunki.
Wszyscy byliśmy pierwszy raz w takiego typu firmie, więc było to dla nas bardzo ciekawe przeżycie.
JAKUBOWSKI MAREK 2B

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO MATURZYSTÓW
29.04.2016
W dniu dzisiejszym maturzyści zostali pożegnani przez Dyrekcję oraz swoich młodszych kolegów podczas przedstawienia z okazji oficjalnego zakończenia roku szkolnego.

Absolwentom szkoły zostało już tylko kilka dni do rozpoczęcia matur, które w tym roku będą trwały od 4 do 27 maja.

Maturzystom życzymy powodzenia, a aktorom dzisiejszego fantastycznego przedstawienia serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie i niezwykły talent aktorski. Szczególne podziękowania dla Karoliny Kobylec i Sabiny Heidenreich z kl. III A, Wiktorii Grabowskiej, Szymona Klika i Kamila Grenia z IIIB, Julii Dymkowskiej, Sandry Wierzbickiej i Patryka Mosakowskiego z IIIC oraz Oliwii Gorecko z IIB.

DZIEŃ OTWARTY W ŚLĄSKIM CENTRUM LOGISTYKI S.A.
29.04.2016
Dzień Otwarty w Śląskim Centrum Logistyki S.A. organizowany dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i uczelni wyższych wpisuje się na stałe w kalendarium Śląskiego Centrum Logistyki S.A.
Już 13 maja (piątek) w godzinach od godz. 9.00 do godz. 14.00 serdecznie zaprasza uczniów zainteresowanych tematyką logistyki, magazynowaniem towarów, a także nowoczesnymi i ekologicznymi rozwiązaniami stosowanymi w tym obszarze.
Ideą „Dnia otwartego dla szkół w ŚCL” jest przybliżenie i zapoznanie młodzieży z funkcjonowaniem Centrum oraz działalnością Portu Gliwice.
Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenie się w dniu 9.05.2016 do P. Marciniak. Serdecznie zapraszamy!

DZIEŃ OTWARTYCH PRACOWNI
27.04.2016
W poniedziałek odbyło się święto naszej szkoły, a mianowicie Dzień Otwartych Pracowni. Goście uczestniczyli w prezentacjach pracowni obsługi konsumenta, hotelarskiej, turystycznej, portów i terminali, realizacji nagłośnień i dźwięku oraz w konkursie turystycznym. Można się było również wyżyć fitnessowo - tanecznie, gdyż naszą halą sportową zawładnęła zumba, w rytmach znanych melodyjnych przebojów. Nasi goście mogli zapoznać się z ofertą rekrutacyjną na wszystkie kierunki, zobaczyć, jak wyglądają obecnie sale lekcyjne oraz porozmawiać z uczniami i nauczycielami.

Serdecznie dziękujemy za ogromne zainteresowanie naszą ofertą!

Do zobaczenia ponownie we wrześniu!

ZUMBA FITNESS W ZS 17
27.04.2016
W poniedziałek 25.04.2016 nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach zumby fitness z licencjonowaną instruktorką panią Katarzyną Jałowiecką z tarnogórskiego klubu Fit Your Life.

Serdecznie dziękujemy za fantastyczne zajęcia!

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚĆI
19.04.2016
W tym roku uczestniczymy w Dniu Przedsiębiorczości - programie jednodniowych wizyt w firmach mających na celu zapoznanie się ze stanowiskiem pracy wybranego zawodu. Uczniowie po zalogowaniu w systemie mogą wybrać firmę do której wybiorą się na jednodniowy staż, gdzie pod opieką pracownika firmy (wolontariusza) będzie zapoznawał się z jego stanowiskiem pracy.
Więcej informacji u p.Biegańskiej.

DZIEŃ OTWARTY W ZS 17
15.04.2016
Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwartych Pracowni Zawodowych 25 kwietnia /poniedziałek od 9.00
Wybierz zawód z przyszłością!


W programie:
 • warsztaty w pracowni hotelarskiej, turystycznej, logistycznej oraz pracowni realizacji nagrań i nagłośnień – NOWOŚĆ!!!)
 • warsztaty ZUMBY
 • pokaz i warsztaty rolkowe
 • konkurs turystyczny z nutką śląską


ZŁOTA JESIEŃ W… RZYMIE
11.04.2016
Serdecznie zapraszamy na kolejną imprezę lotniczą z cyklu „ Zwiedzamy stolice Europy” i nie tylko. Byliśmy już w Londynie, Paryżu i Dortmundzie. Tym razem jesienią lecimy do Rzymu.

Szczegóły i zapisy u P. Marciniak

KONKURS ORGANIZACJA I ATRAKCJE WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO.
08.04.2016
8 kwietnia 2016 uczestniczyliśmy w Chorzowie w Wyższej Szkole Bankowości w konkursie "Organizacja turystyki i atrakcje województwa śląskiego". Nagrodą główną była 2 dniowa wycieczka do Pragi. Zwyciężyła szkoła z Żywca, której gratulujemy :), ale my byliśmy tuż, tuż :) :) może w następnym roku..?

VIII MIĘDZYNARODOWE TARGI TURYSTYKI PRZEMYSŁOWEJ
08.04.2016
Nieco ponad tydzień dzieli nas od VIII Międzynarodowych Targów Turystyki Przemysłowej, które Miasto Zabrze organizuje 15 i 16 kwietnia br. Partnerem tegorocznej edycji targów jest belgijski region Walonia. Udział w tym wyjątkowym wydarzeniu potwierdzili już przedstawiciele instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego, muzeów oraz miast i regionów m.in. z Polski, Słowacji, Czech oraz Izraela. Na odwiedzających czekać będzie wiele atrakcji. Swoje wyroby zaprezentują rękodzielnicy. Będzie można podziwiać biżuterię z węgla, wyroby z filcu, ceramikę, haft, zabawki dla dzieci oraz wystawę minerałów i biżuterię z kamieni szlachetnych.

Będzie można też zasiąść za sterami symulatora samolotu F16.

Dla uczestników Targów gotować będzie sam TeoVafidis.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska naszej szkoły.

XIII MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWO-PRAKTYCZNA
08.04.2016
VIII Międzynarodowym Targom Turystyki Przemysłowej towarzyszyć będzie XIII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Praktyczna organizowana przez Miasto Zabrze 14 i 15 kwietnia br. Tematem tegorocznej Konferencji będzie: „Nowe otwarcie dla turystyki. Niematerialne dziedzictwo przemysłowe”.Uczniowie naszej szkoły zapewniają obsługę konferencji.

ZUMBA FITNESS
08.04.2016
Serdecznie zapraszamy na zajęcia Zumba Fitness w naszej szkole. Startujemy 25 kwietnia o 10:00!

Dobra zabawa gwarantowana!

Nie byłaś/eś nigdy na zajęciach Zumby?! Najwyższy czas spróbować! Daj się ponieść zumbowemu szaleństwu!

Zapisy przyjmuje p. S. Marciniak

SZKOLNE PREZENTACJE 2016
07.04.2016
6 kwietnia, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu, odbyły się Zabrzańskie Targi Edukacyjne – XVIII „Szkolne Prezentacje’2016”. Była to szansa dla wszystkich tych, którzy stoją przed wyborem nowej szkoły i chcą poznać specyfikę poszczególnych placówek, a także wymagania, jakie spełniać muszą kandydaci.

Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska i ogromne zainteresowanie kierunkami kształcenia w naszej szkole, a szczególnie zawodami wprowadzanymi od września 2016 do naszej oferty edukacyjnej tj.: technik realizacji nagrań i nagłośnień oraz technik lotniskowych służb operacyjnych.

DARMOWE JABŁKA
07.04.2016
Akcja „Embargo” w ramach której rozdawane są owoce, które nie trafiły na rynki wschodnie, trwa. Wczoraj tir z jabłkami zawitał już po raz drugi do naszej szkoły.

Serdecznie dziękujemy!

ERASMUS+
07.04.2016
Nauczyciele Zespołu Szkół nr 17 wraz z nauczycielami CKPiU, ZCKOiZ, Centrum Edukacji, Zespołu Szkół nr 10 w Zabrzu - przebywali od 13.03.20116 do 20.03.2016 w Saint Etienne we Francji – w ramach projektu ERASMUS+ „Dualne kształcenie zawodowe w postindustrialnej rzeczywistości”. Dzięki w/w projektowi młodzież ma możliwość odbywania miesięcznych praktyk zawodowych w zawodzie TECHNIK OBSŁUGI RUCHU TURYSTYCZNEGO w przepięknym mieście Saint Etienne. Pierwsza grupa młodzieży już przebywa we Francji od 02.04.2016 do 01.05.2016, druga grupa pojedzie 11.03.2017 do 09.04.2017

CITY PORT W GLIWICACH
31.03.2016
W Gliwicach powstanie tzw. city port, czyli małe lotnisko miejskie, z którego dolecimy do wielu miast Polski i Europy.

Betonowy pas startowy (900 m) to początek. Od tego Aeroklub Gliwicki chce rozpocząć rozbudowę i gruntowną modernizację lotniska. Chodzi o stworzenie wraz z innymi lotniskami węzła komunikacyjnego i uzupełnienie oferty Pyrzowic.

Dlaczego tu? Bo lotnisko w Gliwicach leży nieopodal największego jak na razie skrzyżowania autostrad w Polsce (A1 i A4) oraz w dwumilionowej aglomeracji.

Korzyści będą ewidentne: więcej firm zacznie tu lokować swoje interesy, zwiększy się ruch turystyczny, a w hotelach zagości więcej klientów oraz wzrośnie zapotrzebowanie na absolwentów naszej szkoły

WAKACYJNE STAŻE W GRECJI
30.03.2016
W czasie wakacji nasi uczniowie już po raz kolejny wyjadą na staże do malowniczej Grecji. Pobyt jest zorganizowany w systemie trzymiesięcznym w hotelach na wybrzeżu oraz na wyspach. Osoby zainteresowane odbyciem stażu proszone są o kontakt z kierownikiem praktyk.

XIII Miejski Konkurs Ortograficzny
22.03.2016
Dnia 01.03 w ZSO 13 odbyły się miejskie eliminacje XIII Konkursu Ortograficznego dla szkół ponadgimnazjalnych w Zabrzu. Spośród dwudziestu czterech przedstawicieli zabrzańskich szkół, do finału dotarło dwanaście osób. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Natalia Mamczarska z klasy IV A oraz Oliwia Gorecko z klasy II B, która przeszła do ścisłego finału, który odbył się 22 marca. Oliwia Gorecko uplasowała się na IV. pozycji. Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

WIELKANOC 2016
21.03.2016
Życzymy, aby te święta wielkanocne wniosły radość i świeżość, pogodę ducha, spokój i nadzieję.

KANGUR MATEMATYCZNY
16.03.2016
17.03.2016r. uczniowie z klas IB, IIIB i IIIC wezmą udział w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY.
Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy POWODZENIA!

1% podatku
11.03.2016
Bardzo prosimy o przekazanie1% podatku absolwentce naszej szkoły Klaudii Łobodzie. W marcu 2013 roku Klaudia przebyła udar niedokrwienny rdzenia kręgowego z zakresu unaczynienia tętnicy Adamkiewicza. W wyniku udaru doznała wiotkiego porażenia kończyn dolnych. W dalszym ciągu zmaga się z paraliżem nóg i całkowitym brakiem czucia. Obecnie porusza się wyłącznie na wózku inwalidzkim, a na co dzień wymaga pomocy drugiej osoby. Jej choroba wymaga ciągłej rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna. Mimo choroby w maju 2013 zdała maturę, a obecnie jest na 3 roku studiów i stara się normalnie żyć, jednocześnie walcząc o powrót do zdrowia. Z tego powodu prosimy o pomoc. PROSIMYO POMOC W POWROCIE DO ZDROWIA przekazując 1% podatku lub darowiznę FUNDACJI AVALON z dopiskiem Łoboda, 3473 pomagają mi Państwo w moich codziennych zmaganiach. Z góry dziękujemy za pomoc.

NARCIARSKO-SNOWBOARDOWE SZKOLENIE WE WŁOSZECH
10.03.2016
W terminie 29.02.- 6.03.2016 odbył się narciarsko-snowboardowy wyjazd do Włoch dla 50 osób, zorganizowany przez ZS 17 i nauczycieli wychowania fizycznego Pana Adam Szołtyska i Pana Tomasza Kruży dla uczniów naszej szkoły i Zespołu Szkół nr 11 w Zabrzu oraz rodziców. Pobyt miał charakter szkoleniowy. Młodzież i rodzice uczyli się oraz doskonalili swoje umiejętności w ośmiu grupach pod okiem wysoko wykwalifikowanych instruktorów. Oprócz codziennego białego szaleństwa uczniowie uczestniczyli w kursie pierwszej pomocy, pierwszej pomocy na stoku, historii nart oraz szkoleniu lawinowym z użyciem sprzętu w postaci detektorów, sond i specjalnych łopatek, a także w wycieczce nad jezioro Garda, zjeździe na „ byle czym” (snowtubing, skuter śnieżny , sanki, rowery typu fatbike).Pobyt uczestnicy spędzili w hotelu z życzliwą obsługą, domową atmosferą, pyszną pizzą z tradycyjnego, opalanego drewnem pieca, smacznymi uroczystymi kolacjami (trwającymi prawie 2 godziny), z między innymi przepysznymi włoskimi pastami. Całemu pobytowi towarzyszyła życzliwa, radosna, wesoła i niepowtarzalna atmosfera songu „Oh, happy day”.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

REKOLEKCJE
10.03.2016
INFORMACJA DOTYCZĄCA ORGANIZACJI PRACY SZKOŁY W DNIACH 21-22-23 MARCA BR.

plan pracy szkoły w rekolekcje  plan pracy szkoły w rekolekcje


ZEBRANIA Z RODZICAMI
10.03.2016
16 marca (środa), w godzinach 16.30 - 18.00 odbędą się zebrania i konsultacje dla rodziców z wychowawcami i nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

FERIE 2016 W ZABRZU
12.02.2016
Zajęcia odbywają się w szkołach, muzeach, bibliotekach

PROGRAM dostępny jest na stronie:

http://zabrze.naszemiasto.pl

do zobaczenia po feriach 29 lutego ..

KONKURS TURYSTYCZNY
11.02.2016
Będziemy brali udział w konkursie "Organizacja turystyki i atrakcje województwa śląskiego", organizowanym przez Wyższą Szkołę Bankową w Chorzowie oraz Śląską Izbę Turystyki, pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego. Laureaci konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody (nagrodą główną dla drużyny, która zdobędzie największą liczbę punktów, jest 2-dniowa wycieczka do Pragi!). Konkurs odbędzie się 8 kwietnia 2016 r. (piątek) w godzinach 9.30 - 14.00 w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie. Szczegółowe informacje dostępne są pod linkiem:
http://www.wsb.pl/chorzow/aktualnosci/konkurs-organizacja-turystyki-i-atrakcje-wojewodztwa-slaskiego

Ogłaszamy szkolne eliminacje, które odbędą się 7 marca, godz.8.40, sala 113.
Zapraszamy!!!

100 DNI DO MATURY
24.01.2016
Egzamin dojrzałości zbliża się wielkimi krokami. Od dziś do matury zostało równo 100 dni, więc jest to czas intensywnej i wytężonej pracy. Najważniejsze, to żeby obrać odpowiednią odpowiednią strategią.
Życzymy wszystkim maturzystom sukcesów na egzaminie maturalnym!

ZEBRANIA Z RODZICAMI
22.01.2016
27 stycznia (środa), w godzinach 16.30 - 18.00 odbędą się zebrania oraz konsultacje dla rodziców z wychowawcami i nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

MATURA – INFORMACJE CKE
22.01.2016
Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała dodatkowe materiały przeznaczone dla zdających, nauczycieli oraz egzaminatorów. Są to:
 • filmy oraz materiały dydaktyczne dotyczące egzaminu maturalnego z języka polskiego, biologii i chemii w formule obowiązującej od 2015 r.
Zbiory przykładowych zadań do sprawdzianu są dostępne pod adresem: http://cke.edu.pl/index.php/sprawdzian-left/materialy-dla-uczniow-i-nauczycieli

DEKORACJE STOŁU
21.01.2016
Klasa III A na zajęciach obsługi konsumenta przygotowała dekoracje stołu na różne okazje. Zapraszamy do obejrzenia efektów ich pracy w galerii.

PREZENTACJA OFERTY EDUKACYJNEJ
20.01.2016
Dnia 25 stycznia o 8.30 oraz 9.35 odbędzie się prezentacja oferty edukacyjnej GWSH z Katowic; wszystkich zainteresowanych zapraszamy serdecznie. Więcej szczegółów u p. Biegańskiej.

WYNIKI EGZAMINÓW ZAWODOWYCH
18.01.2016
W dniach 14 - 15.01.2016 odbyły się egzaminy potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Termin ogłoszenia wyników egzaminu po sesji styczeń-luty 2016 r. to 30 marca 2016 r.

POLONEZ MATURZYSTÓW
16.01.2016
Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu informuje, że organizuje IX edycję imprezy ulicznej „POLONEZ MATURZYSTÓW”. Patronat nad imprezą objęła Prezydent Miasta Zabrze, Pani Małgorzata Mańka-Szulik. Polonez tańczony będzie NA 100 DNI PRZED MATURĄ tj. 28 stycznia 2016 roku o godz. 13.00 na Placu Warszawskim w Zabrzu. Wszystkich maturzystów serdecznie zapraszamy do udziału w zabawie.

WOŚP 2016
11.01.2016
W dniu 10.01.16 odbył się 24 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacji pomagali wolontariusze z całej Polski m.in. uczennice klasy III B, które zbierały pieniądze w Gliwicach.
Serdecznie dziękujemy i gratulujemy zaangażowania!

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU
30.12.2015
Życzymy Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia
i powodzenia.

JASEŁKA
22.12.2015
22.12.2015 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Soni Dudkiewicz wystawili bożonarodzeniowe przedstawienie w gwarze śląskiej. Zagrali w nim uczniowie klasy II B, III B, IIIA i III C. Główna rola przypadła Wiktorii Grabowskiej, która zagrała Maryję oraz Pawłowi Bakalarczykowi grającego Józefa. Rolę śląskiego narratora obsadziła Oliwia Gorecko. Grupa wzięła udział w Zabrzańskim Przeglądzie Jasełek, który odbył się 21.12. Gra aktorska spotkała się z dużym entuzjazmem jury, co udowadnia zdobycie nagrody Grand Prix w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Wszystkim młodym aktorom gratulujemy!

SAMOLOTEM W DORTMUNDZIE
17.12.2015
15.12.2015r. (wtorek) odwiedziliśmy miasto Dortmund położone w zachodniej części Niemiec, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w rejencji Arnsberg, w Zagłębiu Ruhry. Uczestniczyliśmy w największym na świecie jarmarku bożonarodzeniowym z ponad 300 straganami i największą na świecie choinką, dziełem wykonanym z 1700 jodeł, przyozdobioną tysiącem światełek.

Naprawdę poczuliśmy tu atmosferę Świąt!

VIII MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA
11.12.2015
10.12.2015 klasy 3A i 1B uczestniczyły w VIII Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt.:„Globalne konteksty poszanowania praw i wolności człowieka”, zorganizowanej przez Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej.

GÓRA GROSZA
04.12.2015
Rozpoczynamy akcję „Góra grosza”!
Każda klasa proszona jest o zbieranie do słoika lub innego przedmiotu pieniędzy, które następnie zostaną przekazane na cele dobroczynne.

Akcja trwa do 18.12.2015r. !

Organizatorzy
Samorząd szkolny

ZDJĘCIA MIKOŁAJKOWE!!!
04.12.2015
Dnia 07.12.2015 r. będą wykonywane zdjęcia klasowe. Oprócz tego będzie możliwość zrobienia zdjęcia z koleżanką lub kolegą. Wszystko w miłym towarzystwie Mikołaja i jego świty.

Zdjęcia klasowe - 3zł
Zdjęcia indywidualne - 2 zł

Wpłaty należy dokonywać w dniu robionych zdjęć.

Zapraszamy
Samorząd szkolny.

SAMOLOTEM DO DORTMUNDU
26.11.2015
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w jednodniowej wycieczce lotniczej na jarmark adwentowy w Dortmundzie, dnia 15.12.2015 r. (wtorek). Cena (250 zł) zawiera:
 • przelot samolotem w dwie strony,
 • transfer z lotniska do miasta,
 • opiekę pilota,
 • ubezpieczenie.
Wpłaty należy dokonać u organizatora wycieczki - pani Sylwii Marciniak
Zachęcamy do udziału!

PORT LOTNICZY KATOWICE
18.11.2015
23 listopada uczniowie klas kształcących się w zawodzie: Technik eksploatacji portów i terminali odwiedzą już po raz kolejny port lotniczy w Katowicach. W związku z przejściem standardowejodprawy bezpieczeństwa prosi się o zabranie dokumentu tożsamości.

Zostań "Wolontariuszem Roku 2015"
17.11.2015
Prezydent Miasta Zabrze zaprasza instytucje publiczne, związki i stowarzyszenia, fundacje oraz inne osoby prawne do wzięcia udziału w konkursie „Wolontariusz Roku 2015 ”. Konkurs ma na celu uhonorowanie dobroczynnej i społecznej działalności osób pracujących nieodpłatnie bez względu na wiek, wykształcenie i stan zdrowia na rzecz mieszkańców Zabrza.

PRÓBNA MATURA
16.11.2015
W dniach 24 - 27 listopada (wtorek - piątek) odbędą się w naszej szkole próbne egzaminy maturalne.
24 listopada - język polski,
25 listopada - matematyka,
26 listopada - język obcy,
27 listopada - przedmioty dodatkowe w zakresie rozszerzonym. Arkusze egzaminacyjne przygotowało wydawnictwo Operon. Organizacja egzaminu będzie zgodna z procedurami przyjętymi dla egzaminu maturalnego.
Obecność obowiązkowa!
Życzymy powodzenia :)

WYKŁAD: „JAK EFEKTYWNIE SIĘ UCZYƔ
16.11.2015
19 listopada o godz.11.00 w auli Wydziału Mediów, Aktorstwa i Reżyserii w Zabrzu odbędzie się wykład dla uczniów naszej szkoły pt. „Jak efektywnie się uczyć”. Podczas prelekcji uczniowie uzyskają wiedzę praktyczną, w jaki sposób można zwiększyć efektywność nauczania, zapamiętywania nawet do 90% w porównywaniu z tradycyjnymi metodami zdobywania wiedzy.

TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
15.11.2015
17 listopada we wtorek również w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbędzie się wycieczka dydaktyczna do PARK HOTEL DIAMENT ZABRZE **** ul. 3-go Maja 122a.
Organizatorem jest Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu.

TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
13.11.2015
W poniedziałek 16 listopada wramach ŚwiatowegoTygodnia Przedsiębiorczości,dla klas 3B oraz 3C, odbędą się warsztaty pt. „Rozpoznawanie predyspozycji zawodowych”.
Organizatorem jest Wyższa Szkoła Organizacji Pracy w Katowicach.

WARSZTATY: BEZPIECZEŃSTWO W SIECI
12.12.2015
W poniedziałek 16 listopada odbędą się,dla klas IV, warsztaty pt. „Bezpieczeństwo w sieci”, tematyka: „Cyberprzemoc” oraz „ Ochłoń zanim napiszesz”. Organizatorem jest Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie. Warsztaty prowadzić będą trenerzy WSB w Chorzowie.

ZEBRANIA Z RODZICAMI
12.11.2015
18 listopada (środa), w godzinach 16.30 - 18.00 odbędą się zebrania i konsultacje dla rodziców z wychowawcami i nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
11.11.2015
Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto państwowe obchodzone dla upamiętnienia odzyskania przez Polskęniepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918); święto zostało ustanowione ustawą z 23 kwietnia 1937, zniesione ustawąKrajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945, przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989.

MIĘDZYNARODOWE TARGI WYPOSAŻENIA HOTELI I GASTRONOMII HORECA
08.11.2015
W dniu 4 listopada rozpoczęło się jesienne spotkanie branży HORECA w Polsce. To połączenie to 23. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA, 14. Targi Artykułów Spożywczych i Napojów dla Gastronomii GASTROFOOD, 9. Targi Wyposażenia i Usług SPA & WELLNESS oraz 13. Międzynarodowe Targi Wina ENOEXPO.
W trakcie trzydniowych Targów ofertę zaprezentowało 330 wystawców z całego świata. Zwiedzający mogli poznać receptę na idealny obiekt noclegowy i gastronomiczny, sprawdzić branżowe nowości, spróbować najlepszych produktów regionalnych i nie tylko. Targi odwiedziliśmy w piątek 6 listopada.

AKCJA: ZBIERAMY NAKRĘTKI
08.11.2015
Od poniedziałku 9.11.2015 r. zbieramy plastikowe nakrętki dla 5-cio letniego chłopczyka. Karton, do którego można wrzucać nakrętki umiejscowiony jest w korytarzu na wysokim parterze tuż obok portierni.
Prosimy: Przyłącz się do akcji!

HALLOWEEN
28.10.2015
Dnia 30.10.2015 r. w naszej szkole odbędzie się HALLOWEEN. Z tej okazji każdy uczeń będzie mógł wziąć udział w 3 konkursach:
 • na najciekawszą dynię,
 • na najsmaczniejsze ciasto z dyni,
 • na najoryginalniejsze przebranie związane z halloween.
Oczywiście dla zwycięzcy przewidziana jest także nagroda w postaci dnia bez pytania!!!

Serdecznie wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie

PRAKTYKA W GRECJI
20.10.2015
To już ostatnie dziewczyny, które wracają do nas po 3-miesięcznej praktyce w Grecji, a konkretnie na Krecie. Uczennice pracowały w restauracji hotelowej 4* hotelu Lyttos Beach, przy obsłudze śniadań, lunchu, a także kolacji. W ramach praktyk miały zapewnione wyżywienie, nocleg oraz kieszonkowe w wysokości 300 euro/ miesięcznie. Zyskały doświadczenie oraz ogromną wiedzę m.in. na temat obsługi gościa oraz serwowania zastawy stołowej. Ponadto w czasie wolnym miały okazję zwiedzić różne ciekawe zakątki Grecji oraz spędzić miło czas.

Bardzo zadowolone serdecznie zachęcają do tego typu wyjazdów!!

RELACJA Z PARYŻA
15.10.2015
W dniach 10. – 13.10.2015r. uczestniczyliśmy w wycieczce do Paryża. Była to kolejna impreza lotnicza (w kwietniu byliśmy w Londynie). W ciągu intensywnych czterech dni zobaczyliśmy i zwiedziliśmy m.in.: katedrę Notre Dame, Operę Garnier, Galerię Lafayette – najsłynniejsze centrum handlowe we Francji, Łuk Triumfalny, Pałac Inwalidów, Luwr, centrum biznesu - La Défense, płomień Wolności, Pola Elizejskie, wzgórze Montmarte z Sacre Coeur. W programie naszej wycieczki nie mogło zabraknąć oczywiście Wieży Eiffla. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu w stolicy Francji, były to niezapomniane chwile. Czekamy na kolejną wycieczkę z cyklu ,,Zwiedzamy stolice Europy".

Zagłosuj - Zabrzański Budżet Partycypacyjny
24.09.2015
Rozpoczął się kolejny etap Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego 2016. Mieszkańcy w głosowaniu zdecydują, które projekty zostaną skierowane do realizacji. Głosowanie rozpocznie się 28 września i potrwa do 8 października. Głosować można przez stronę internetową http://zabrze.zetwibo.pl lub link w zakładce (um.zabrze.pl / Dla mieszkańców / Budżet partycypacyjny / 2016 / Głosowanie). zagłosuj na:

039 Boisko do koszykówki i siatkówki wraz z siłownią zewnętrzną Piłsudskiego 58.

TARGI HORECA
22.09.2015
Listopad w branży hotelarskiej i gastronomicznej od wielu już lat nieodmiennie kojarzy się z Targami HORECA w Krakowie. Na kompleks specjalistycznych imprez złożą się:
 • Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA
 • Targi Artykułów Spożywczych i Napojów dla Gastronomii GASTROFOOD
 • Międzynarodowe Targi Wina w Krakowie ENOEXPOR
Jedziemy 06.11.2015 Serdecznie zapraszamy!
Szczegóły: mgr W. Biegańska, mgr S. Marciniak

DORADZTWO ZAWODOWE
17.09.2015
Od tego roku w naszej szkole możesz skorzystać z pomocy DORADCY ZAWODOWEGO. Doradca pomoże ci:
 • zaplanować indywidualną ścieżkę kariery zawodowej
 • odkryć predyspozycje zawodowe
 • poznać zawody oraz rynek pracy
 • poznać ścieżkę edukacji - uczelnię/ szkołę i zasady rekrutacji.
Zapraszam:
Poniedziałek 8.30-14.30
Środa 10.30-14.30
Doradca zawodowy - Wioletta Biegańska

WARUNKI UBEZPIECZENIA
15.09.2015
W zakładce "info dla rodziców" znajdują sie ogólne warunki ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci, młodzieży oraz personelu w placówkach oświatowych „Oświata”

WYCIECZKA ROWEROWA - JEZIORO CZECHOWICE
15.09.2015
Zapraszamy wszystkich miłośników aktywności fizycznej, a w szczególności wielbicieli jazdy na rowerze, na wyprawę nad jezioro Czechowice 18.09.2015 r. (piątek)
Koszt wycieczki 10zł.
Zgłoszenia chętnych uczestników wraz z wpłatami przyjmuje do środy 16-go września mgr Adam Szołtysek oraz mgr Tomasz Kruża.

ZEBRANIE INFORMACYJNE - WYCIECZKA DO PARYŻA
10.09.2015
Serdecznie zapraszamy rodziców uczestników wycieczki i osoby biorące udział w wyjeździe do Paryża na zebranie informacyjne, które odbędzie się 16.09.2015 (środa ) o godz. 16.30 w sali 014.

WYNIKI Z EGZAMINU MATURALNEGO POPRAWKOWEGO
09.09.2015
Informujemy, że wyniki egzaminu maturalnego poprawkowego oraz świadectwa maturalne będą wydawane w sekretariacie szkoły w dniu 11 września 2015r. od godz. 12.00.
Po odbiór prosimy zgłaszać się z dowodem tożsamości.

ZEBRANIE Z RODZICAMI
07.09.2015
Zapraszamy na pierwsze spotkanie 16 września 2015 r.
Rodziców uczniów klas pierwszych o godz.16.30 na II piętrze, potem spotkania z wychowawcami w salach.
Rodziców uczniów pozostałych klas zapraszamy na godz.17.00 na spotkania z wychowawcami.


DOPALACZE. GDZIE SZUKAĆ POMOCY?
03.09.2015
Telefony gdzie można uzyskać pomoc

NARODOWE CZYTANIE
03.09.2015
5 września odbędzie się 4. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której będziemy razem czytali powieść Bolesława Prusa pt. „Lalka”. W zeszłym roku w niemal 2 tys. miejscowości w całej Polsce odbyło się wspólne czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

LECIMY DO PARYŻA
02.09.2015
W terminie od 10 do 13 października 2015 lecimy na czterodniową wycieczkę do Paryża.
Serdecznie zapraszamy!
Szczegóły u Pani Marciniak.

WYPOŻYCZALNIA PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
02.09.2015
Wypożyczalnia Podręczników Szkolnych informuje, że podręczniki na rok szkolny 2015/2016 można wypożyczyć w każdy poniedziałek, środę i czwartek w godz. od 12.00 do 16.00.

Wypożyczalnia podręczników mieści się w Zabrzu przy ul.3 Maja 3 – oficyna.

W wypożyczalni można wypożyczyć podręczniki szkolne na cały rok szkolny po uiszczeniu 20% kaucji zwrotnej w zakresie programów nauczania w klasach szkoły podstawowej V- VI, II-III- klasy gimnazjalne i I-IV – klasy ponadgimnazjalne.

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH
01.09.2015
W okresie od 1.09. do 15.09.2015 w bibliotece szkolnej czwartek odbędzie się kiermasz używanych podręczników szkolnych. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych kupnem bądź sprzedażą.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
01.09.2015
Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/2016 odbędzie się 1 września 2015 r. w sali gimnastycznej o godzinie 9.00.


Zespół Szkół Nr 17 w Zabrzu
ul. Piłsudskiego 58
tel./fax 32-278-55-79
e-mail: sekretariat@zs17.zabrze.pl

Deklaracja-dostępności  Deklaracja-dostępnościNasi partnerzy