Niedziela, 26 marca 2023, 85 dzień roku. Imieniny Dory, Olgi, Teodora


Nasze projekty

Film promocyjnyStarsze aktualności

WITAMY PO WAKACJACH!
29.08.2022
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września 2022 (czwartek) o godzinie 9.00 na sali gimnastycznej.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
22.06.2022
Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022 odbędzie się 24 czerwca 2022 r. (piątek) o godzinie 10.00 na strzelnicy
ERASMUS+ SZWECJA
10.06.2022
W ramach otrzymanej Akredytacji na realizację projektów w latach 2021/2027 złożyliśmy wniosek na realizację projektu w roku szkolnym 2022/2023. W ramach tego projektu zakładamy wyjazd uczniów na staże zawodowe. Rozpoczynamy rekrutację uczniów, których staż rozpocznie się 26 września 2022r w Szwecji. Docelowo jest to grupa złożona z uczniów kształcących się we wszystkich zawodach naszej szkoły tj. technik eksploatacji portów i terminali, technik hotelarstwa i technik organizacji turystyki. Ze względu na wymogi organizatora zapraszamy do rekrutacji osoby które ukończyły 18 lat lub ukończą do 26 września i osoby zaszczepione przeciw COVID.
Proces rekrutacji będzie przebiegał kilkuetapowo i zostanie zakończony wyłonieniem 17 uczestników, którzy będą brali udział w stażu. Będzie on poprzedzony testem z języka angielskiego w dniu 15 czerwca o godz. 11.17 w sali 114 (test będzie sprawdzał słownictwo z zakresu życia codziennego oraz z dziedziny zawodowej), przygotowaniem kulturowo - językowym oraz psychologicznym prowadzonym na terenie szkoły. Staż będzie trwał 2 tygodnie – praca 5 dni w tygodniu w wymiarze 8 godzin codziennie. Proces rekrutacji rozpoczyna się pobraniem formularza rekrutacyjnego. Formularz wypełniają – kandydat na uczestnika stażu, wychowawca klasy oraz koordynatorzy projektu. Po wypełnieniu formularza przez kandydata i wychowawcę, najpóźniej do 15.06.2022, należy oddać formularz w sekretariacie szkoły. Dnia 08.06.2022 o godzinie 11.20 w sali 014 odbędzie spotkanie informacyjne dla chętnych uczniów, którzy chcą wziąć udział w rekrutacji do projektu. Do 22.06.2022. zostanie ogłoszona lista uczestników stażu, ze wskazaniem 3 uczestników na liście rezerwowej, zgodnie z uzyskanymi punktami podczas wszystkich etapów rekrutacji. Od 01.09. rozpoczną się przygotowania do stażu.
ż jest doskonałą okazją na sprawdzenie swoich umiejętności w praktyce i pozyskanie wielu dodatkowych kompetencji zawodowych i językowych. Zachęcamy gorąco do udziału w projekcie.

Formularz w formacie doc  Formularz w formacie doc

Formularz w formacie pdf  Formularz w formacie pdf
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS HOTELARSKO-TURYSTYCZNY
01.06.2022
W dniu 30 maja 2022 roku odbył się Międzyszkolny Konkurs Hotelarsko – Turystyczny w Bytomiu. Uczennice klasy III a Zuzanna Przybyła i Martyna Śmieja, zdobyły III miejsce. Jedna z konkurencji, polegała na udziale w profesjonalnej rozmowie kwalifikacyjnej, oprócz tego uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą z zakresu podstawowych pojęć związanych z hotelarstwem i turystyką, znajomością atrakcji turystycznych w Polsce i na świecie, obsługą gości w recepcji, posługując się językiem angielskim oraz rozliczeniem kosztów pobytu w hotelu.

Gratulacje !
OFERTA SZKOŁY
16.05.2022
ZAPRASZAMY DO ZESPOŁU SZKÓŁ NR 17

Kliknij w obrazek aby zapoznać się z Naszą ofertą

prezentacja

Aby zalogować się do platformy rekrutacyjnej kliknij poniższy link:

https://slaskie.edu.com.pl/kandydat/app/index.html
ŚWIĘTA WIELKANOCNE
14.04.2022
Życzymy Wam zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
Radosnych spotkań w rodzinnym gronie.
Aby całe życie upływało w tak miłej atmosferze

DZIEŃ OTWARTYCH PRACOWNI ZAWODOWYCH W ZS17
11.04.2022
26 kwietnia we wtorek w godzinach od 9.00 do 14.00 zapraszamy uczniów szkół podstawowych wraz z opiekunami na Dzień Otwartych Pracowni Zawodowych w Zespole Szkół nr 17.

TECHNIKUM NR 8
 1. Technik hotelarstwa(DIETETYKA z elementami SPA &Wellness)
 2. Technik organizacji turystyki(Animacja czasu wolnego)
 3. Technik eksploatacji portów i terminali
BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA NR 1
 1. Sprzedawca
 2. Kucharz
 3. Pracownik obsługi hotelowej
W programie:
 • warsztaty w pracowni hotelarskiej, turystycznej, logistycznej
 • warsztaty barmańskie
 • pokaz i warsztaty „Animacja czasu wolnego w turystyce i hotelarstwie”- animacje taneczne
 • liczne konkursy i zabawy - konkursu turystyczny „Z nutką Śląska” oraz konkurs „Wysokie loty”


Zapraszamy
Dyrektor, nauczyciele
oraz uczniowie ZS 17

ERASMUS +
10.04.2022
W kwietniu 2022r. kolejna grupa 20 uczniów wyjechała wraz z opiekunami na staże do Póvoa de Varzim w Portugalii w ramach projektu Erasmus+ „Dobry staż gwarancją sukcesu na rynku pracy”.

Życzmy udanych praktyk!

WYCIECZKA DO HOTELU DIAMENT W ZABRZU
29.03.2022
29 marca odbyła się wycieczka zawodoznawcza do Hotelu Diament w Zabrzu.

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa poznali strukturę hotelu oraz zapoznali się ze stanowiskiem pracy dyrektora hotelu, kelnera w restauracji hotelowej, recepcjonisty, pracownika housekeepingu, pracownika działu marketingu.

Nasi hotelarze zapoznali się ze standardami wyposażenia pokoi hotelowych typu standard, studio i apartament.

Dziękujemy Dyrektorowi Hotelu Diament za bardzo ciekawą wycieczkę!

KURS BARMAŃSKI
28.03.2022
W ten weekend nasi uczniowie uczestniczyli w Kursie Barmańskim, który poprowadził nasz wieloletni partner – Ryszard Maciejewski.

Naszym barmanom gratulujemy!

TARGI EDUKACYJNE
23.03.2022
23 marca uczniowie klas czwartych wzięli udział w Ogólnopolskich Targach Edukacyjnych w Katowicach, gdzie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych oraz szkół policealnych.

Dodatkowo uczestniczyliśmy w wykładzie „Sposoby poszukiwania zatrudnienia na współczesnym rynku pracy” prowadzonych przez Urząd Pracy w Katowicach. Wykład obejmował informacje na temat sposobów docierania do ofert pracy i pracodawców, podstawowych zasad sporządzania dokumentów aplikacyjnych, rozmowy z pracodawcą, poszukiwania pracy on-line. Osoby poszukujące pracy za granicą dowiedziały się w jaki sposób może im pomóc EURES – Europejskie Służby Zatrudnienia.

WYJŚCIE DO URZĘDU PRACY W ZABRZU
22.03.2022
W marcu uczniowie klas maturalnych odwiedzili Urząd Pracy w Zabrzu.

Na warsztatach dowiedzieli się jaką ofertę dla młodych, wchodzących na rynek pracy może zaoferować Urząd Pracy. Są to między innymi staże, szkolenia, dofinansowania do założenia własnej działalności gospodarczej, doradztwo zawodowe oraz możliwość pracy za granicą.

Z pewnością wykorzystamy zdobytą wiedzę!

ŚWIĘTO LICZBYI
21.03.2022
14. 03. 2022r. odbył się konkurs z okazji święta liczby Pi. Przedstawiciele klas I – III
ZS NR 17 uczestniczyli w quizie:
„Pi - łamanie głowy”

Wyniki konkursu:

I miejsce - III BC – Daria Lachowska, Magdalena Herlitz
II miejsce - III HP - Justyna Czyrw, Monika Konieczny
III miejsce - III T – Oliwia Zielińska, Pawlo Morgunow.


Gratulujemy!!!

erasmus+
07.03.2022
W kwietniu 2022r. kolejna grupa 20 uczniów wyjedzie wraz z opiekunami na staże do Póvoa de Varzim w Portugalii w ramach projektu Erasmus+ „Dobry staż gwarancją sukcesu na rynku pracy”.

Życzmy udanych praktyk!

DEKLARACJE MATURALNE
31.01.2022
Uczniowie klas maturalnych, którzy chcą dokonać zmian deklaracji maturalnej proszeni o osobisty kontakt w sekretariacie szkoły, w nieprzekraczalnym terminie do 04.02.2022 r.
Informujemy również, że jeżeli tegoroczni maturzyści nie dokonają żadnej zmiany to wstępne deklaracje stają się ostatecznymi w dniu 7.02.2022 r.

ERASMUS +
30.01.2022
Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła wyniki wniosków o Akredytację

Wygraliśmy!

W ciągu najbliższych 5 lat będziemy organizować staże i praktyki zagraniczne dla uczniów naszej szkoły. Obecnie realizowane są staże w Portugali. Dokąd pojedziemy na kolejny?

NAUCZANIE ZDALNE
26.01.2022
Od czwartku (27 stycznia) do ferii zimowych przechodzimy na nauczanie zdalne. Śledźcie informacje w dzienniku elektronicznym. Jeśli ktoś ma problem z dostępem do dziennika lub platformy, gdzie prowadzone są lekcje, prosimy o kontakt z wychowawcą.

Trzymajcie się zdrowo!

EGZAMIN ZAWODOWY
07.01.2022
Już w poniedziałek i wtorek, 10 i 11.01.2022 r. odbędą się egzaminy zawodowe. Wszystkie egzaminy odbywać się będą z dodatkowymi wytycznymi dla bezpieczeństwa.

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia oraz wysokich wyników!

NOWY PLAN LEKCJI
02.01.2022
Informujemy, że od dnia 03.01.2022 (poniedziałek) będzie obowiązywał nowy plan lekcji dla wszystkich klas. Nowy plan lekcji został już opublikowany w dzienniku.

WYCIECZKA DO WARSZAWY
28.12.2021
Uczniowie naszej szkoły pojechali w listopadzie na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Wyjazd odbył się w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”, dzięki dofinansowaniu z środków budżetu państwa.
Grupa zwiedziła Muzeum Łazienki Królewskie (m.in. wnętrza Pałacu na Wodzie, Starej Oranżerii), Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego (kolumnadę i ogród), Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Niepodległości oraz inne miejsca związane z dziedzictwem narodowym i kulturowym znajdujące się w Warszawie. Każde z tych miejsc dostarczyło ciekawych wrażeń. Muzeum Niepodległości i Muzeum Powstania Warszawskiego przybliżyły ważne wydarzenia z historii walki Polaków o wolność, Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego zachwyciła nowoczesną architekturą, a Muzeum Łazienki Królewskie, ostatni punkt programu, zauroczyło parkiem i przyjaznymi wiewiórkami. Uczniowie zobaczyli przepiękne Ogrody Królewskie, Zamek Królewski, rynek Starego Miasta, spacerowali Krakowskim Przedmieściem, obserwowali zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, byli pod pomnikami Lecha Kaczyńskiego i Józefa Piłsudskiego. A w Centrum Nauki Kopernik wszyscy uczyli się i bawili jednocześnie. Dodatkową atrakcją okazała się jazda metrem warszawskim. Część uczestników była w Warszawie po raz pierwszy, ale mam nadzieję, że nie ostatni.

wycieczka_warszawa

BOŻE NARODZENIE
22.12.2021
Zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia, radości z przebywania z bliskimi i rodzinnego ciepła

życzy Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zs17

WYCIECZKA DO WARSZAWY
26.10.2021
Organizujemy w listopadzie dwudniową wycieczkę do Warszawy. Dokładny termin zostanie podany później., Wycieczka otrzymała dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”.
W programie wyjazdu zwiedzanie m.in.: Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Łazienek Królewskich, Muzeum Niepodległości, Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Koszt wycieczki, w wysokości 180 zł, obejmuje przejazd autokarem, bilety wstępu, nocleg, obiadokolację, śniadanie i ubezpieczenie.
Ogłaszamy nabór uczniów i uczennic chętnych do udziału. Przy naborze bierzemy pod uwagę zachowanie i frekwencję.

Chętni mogą zgłaszać się do p. Aldony Iskry-Musialskiej.

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY
19.10.2021
Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery zapraszamy uczniów szkół podstawowych do odwiedzenia naszej szkoły.

Termin: 22 października (piątek) w godz. 9.00 – 16.00.

Zaprezentujemy następujące pracownie:
a) HOTELARSKĄ
b) TURYSTYCZNĄ
c) LOGISTYCZNO-TRANSPORTOWĄ

oraz kierunki kształcenia w naszej szkole i perspektywy zatrudnienia w zawodach:
 • Technik hotelarstwa
 • Technik organizacji turystyki
 • Technik eksploatacji portów i terminali
Zapraszamy!!!


GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE
12.10.2021
Projekt Pamięć 81 Uczniowie i uczennice naszej szkoły pod opieką nauczycieli historii pani Aldony Iskry-Musialskiej i pana Roberta Tworuszki biorą udział w projekcie GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY! Projekt związany jest z 40 rocznicą wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

Na parterze obok sali nr 9 można obejrzeć kącik historyczny poświęcony wydarzeniom stanu wojennego.

rocznica_stanu_wojennego
Dzień Edukacji Narodowej
14.10.2021
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

życzymy wiele radości, zdrowia satysfakcji i sukcesów w dalszej pracy.

ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI
27.09.2021
27 września obchodzone jest corocznie ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI ustanowione przez wyspecjalizowaną organizację ONZ (UNWTO), członkiem której Polska jest od 1975 roku

CIEKAWOSTKA TURYSTYCZNA
27.09.2021
Firma Google zaprezentowała tegoroczną listę najczęściej wyszukiwanych miejsc turystycznych w Europie.

W TOP 10 najpopularniejszych wyszukiwań w Google Maps znalazła się Energylandia zajmując 8 miejsce. Polska Energylandia wyprzedziła Katedrę w Mediolanie, a nawet słynny na całym świecie stadion Camp Nou w Barcelonie!

WITAMY PO WAKACJACH!
23.08.2021
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września 2021 (środa) o godzinie 11.00 na sali gimnastycznej.

AKTYWNA TABLICA
12.06.2021
Program Aktywna Tablica – to najnowszy program rządowy uchwalony przez Radę Ministrów.

W jego ramach, podstawowe szkoły publiczne oraz niepubliczne mogą się ubiegać o dofinansowanie w wysokości 14 tyś. zł na zakup sprzętu takiego jak m. in.: projektory interaktywne, ekrany dotykowe oraz tablice interaktywne.

Szczegóły o Aktywnej Tablicy w ZS Nr 17 w linku poniżej:
Aktywna Tablica  Aktywna Tablica

Przykładowy scenariusz lekcji:
Scenariusz lekcji  Scenariusz lekcji
WIRTUALNY DZIEŃ OTWARTY
05.05.2021
ZAPROSZENIE


Zapraszamy uczniów szkół podstawowych wraz z rodzicami na Wirtualny Dzień Otwarty Zespołu Szkół nr 17 w Zabrzu, który odbędzie się
11 maja/ wtorek o godz. 17.00.
Spotkanie odbędzie się online.
Link do wydarzenia:
https://meet.google.com/vzi-orpi-ogx

Szczególy znajdują się w linku poniżej:

Wirtualny Dzień Otwarty ZS nr 17  Wirtualny Dzień Otwarty ZS nr 17
NABÓR - WYDARZENIE NA ŻYWO
05.05.2021
Zapraszamy Państwa na wydarzenie na żywo, na którym zaprezentujemy proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w oparciu o system firmy VULCAN. Podczas prezentacji opowiemy kandydatom, jak wygląda tegoroczny harmonogram naboru, na co zwrócić szczególną uwagę, jakie dokumenty dostarczają kandydaci do szkół. Przejdziemy również przez proces wyboru placówek oraz podpisywania elektronicznego wniosku.

Wydarzenie rozpocznie się 13 maja 2021 r. o godzinie 17:00, będzie trwać maksymalnie 90 minut. Webinarium jest darmowe i dostępne dla wszystkich zainteresowanych bez żadnych ograniczeń. Webinar będzie udostępniony przez stronę rozprowadzającą:

www.vulcan.edu.pl/akcjarekrutacja

która przekieruje kandydatów na właściwe wydarzenie na serwisie YouTube.

Zaproszenie na wydarzenie
OFERTA SZKOŁY
15.04.2021
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły. Z nami nie będziesz się nudził!

W filmie oraz prezentacji przedstawiamy kierunki kształcenia w naszej szkole - opisy zawodów i perspektywy pracy po uzyskaniu kwalifikacji zawodowych. Zapraszamy!
prezentacjahttps://youtu.be/Yan54qrUdR0
CIEKAWOSTKA LOTNICZA
15.04.2021
Najbardziej wysunięte na północ lotnisko na świecie znajduje się na norweskim archipelagu Svalbard, który położony jest w Arktyce - port Longyearbyen. Można tu dolecieć na pokładach linii Scandinavian Airlines oraz NorwegianAir z Oslo i Tromso. Rejs z Oslo trwa około 3 godzin, natomiast rejs z Tromso – około półtorej godziny. Port lotniczy w 2019 roku obsłużył ponad 180 tysięcy pasażerów. To duża liczba biorąc pod uwagę fakt, że archipelag zamieszkuje niecałe 3000 osób. Ruch napędzają głównie turyści żądni arktycznych przygód.
EGZAMIN ZAWODOWY
15.04.2021
Gratulujemy!!

Wyniki egzaminu zawodowego z sesji styczeń 2021 r. już poznaliście. Dyplomy i świadectwa do odbioru będą w maju. Wszystkim serdecznie gratulujemy bardzo wysokich wyników.

Jesteśmy w czołówce rankingu zdawalności egzaminów zawodowych!!

Technik eksploatacji portów i termianli na 100%!

Technik hotelarstwa na 100%!

TECHNIK ORGANIZACJI TURYSTYKI na 100%!

TYDZIEŃ ZIEMI
23.03.2021
XXVIII "Tydzień Ziemi"

Hasło przewodnie: „Głodni świata - głodny świat"

Termin: kwiecień 2021 r

Tegoroczny, XXVIII „Tydzień Ziemi”, realizowany będzie pod hasłem: „Głodni świata - głodny świat” nawiązując do pandemii koronawirusa na świecie i jej skutków, między innymi do potrzeby pomocy humanitarnej i solidarności z krajami zagrożonymi głodem

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach:
 • Konkurs fotograficzny: „Świat za zamkniętymi drzwiami”
 • Konkurs plastyczny na projekt naklejki „Siłacze - Zgniatacze”
 • Konkurs poetycki: „Jeszcze będzie normalnie!?…”
Wszystkie szczególy znajdziesz pod linkiem: XXVIII Tydzień Ziemi  XXVIII Tydzień Ziemi
KONKURS HISTORYCZNY
02.02.2021
XII edycja konkursu historycznego pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej, „STAN WOJENNY - represje wobec społeczeństwa polskiego od 1981-1983 roku” zakończyła się zwycięstwem naszej uczennicy z kl.2T Magdaleny, czwarte miejsce zajęła Oliwia również z klasy 2T. W konkursie wzięło udział 11 uczestników z Zespół Szkół nr 17 oraz Zespołu Szkół Nr 3. Fundatorem nagród w konkursie był Instytut Pamięci Narodowej.

Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą. GRATULUJEMY!
SERDECZNE ŻYCZENIA
21.12.2020
Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół nr 17 życzą rodzicom, uczniom i wszystkim przyjaciołom naszej szkoły Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.
Najszczersze życzenia: zdrowia, miłości,
szczęścia i wszelkiej pomyślności.
Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych
będzie dla Was momentem odpoczynku
i wytchnienia od codziennych obowiązków,
a Nowy Rok spełnił nadzieje z nim związane,
i udało się z sukcesem zrealizować wszystkie plany.
KONKURS ZABRZONAUCI
06.12.2020
W dniu 26.11.2020 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu online Zabrzonauci zorganizowanego prez Urząd Miasta Zabrze oraz Silesia Events Nasza szkoła zajęła 3 miejsce w kategorii szkół średnich.
Szkołę w konkursie reprezentowały głównie osoby z klasy 2HP oraz 3 osoby z klasy 2BC. Koordynatorem i opiekunem całej grupy była Pani mgr Aldona Iskra-Musialska.

Chcielibyśmy w tym miejscu podziękować osobom za wystartowanie w konkursie oraz Pani mgr Aldonie Iskrze-Musialskiej za czas poświęcony na koordynowanie, wysłanie zadań i wspieranie zawodników.

Serdecznie gratulujemy wyniku.
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
10.11.2020
Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku po 123 latach zaborów (1795-1918). Święto zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937r., zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945r. Święto przywrócono ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989r.
Jest dniem wolnym od pracy. Odzyskanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Wybór 11 listopada zbiega się z zakończeniem I wojny światowej, dzięki zawarciu rozejmu w Compiegne 11 listopada 1918r. pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec i przybycie dzień wcześniej do Warszawy Józefa Piłsudskiego.

W latach 1919-1936 rocznicę odzyskania niepodległości świętowano w Warszawie jako uroczystości o charakterze wojskowym.Pierwszy raz uroczyście upamiętniono odzyskanie niepodległości 14 listopada 1920r., kiedy uhonorowano Józefa Piłsudskiego jako zwycięskiego Wodza Naczelnego w wojnie polsko-bolszewickiej ,wręczając mu buławę marszałkowską.
Obecnie delegacja władz państwowych w dniu Święta Niepodległości składa wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.
Inne formy obchodów to: Bieg Niepodległości w Warszawie, Koncert Niepodległości w Muzeum Powstania Warszawskiego,wykłady i inscenizacje historyczne, koncerty patriotyczne,czy parady ulicami miast np. Parada Niepodległości w Gdańsku. W 2018r. zorganizowano obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
13.10.2020
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Dyrekcji, Nauczycielom
i wszystkim pracownikom naszej szkoły
życzymy wiele radości, zdrowia, dalszych sukcesów i satysfakcji z pracy
oraz pomyślności w życiu osobistym.
Uczniowie Zespołu Szkół nr 17

PROJEKT ZDALNA SZKOŁA+
23.09.2020
W ramach projektu Zdalna Szkoła + otrzymaliśmy 5 laptopów.


ŚWIADECTWA MATURALNE, EGZSAMINY POPRAWKOWE
10.08.2020
Dystrybucja świadectw dojrzałości i organizacja egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym - wrzesień 2020

Drodzy maturzyści,

1. Dystrybucja świadectw dojrzałości do macierzystych szkół zdających, odbędzie się 11 sierpnia br. w godz. 9.00–12.00 przez firmę kurierską POCZTEX.
Świadectwa możecie odebrać w sekretariacie szkoły po ich dostarczeniu przez kuriera, dlatego zanim przyjedziesz zadzwoń do sekretariatu. Nieodebrane świadectwa dojrzałości, aneksy do świadectw oraz ewidencja wydanych świadectw pozostają w szkole.

2. 11 sierpnia od godz. 08:00 udostępnione zostaną wyniki egzaminów w Serwisie dla zdających (Serwis dla maturzystów) - link ze strony www.oke.jaworzno.pl, dane do logowania otrzymaliście w szkole.

3. Egzamin w terminie poprawkowym. Egzaminy pisemne (8 września br. – wtorek, godz. 14.00) zostaną przeprowadzone w szkole, w której zdający przystąpił do egzaminu maturalnego w czerwcu br. W załączeniu formularz Oświadczenia o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w terminie poprawkowym. Możesz go wypełnić w szkole, musisz dostarczyć do 14 sierpnia br.

4. Egzamin w terminie poprawkowym NIE PODLEGA DODATKOWEJ OPŁACIE.


REKRUTACJA DO ZS17
26.06.2020
Kliknij w link poniżej aby przenieść się do elektronicznej platformy rekrutacyjnej, gdzie możesz wybrać Naszą Szkołę i wprowadzić swoje daneLink do elektronicznej rekrutacji


REKRUTACJA DO ZS17
29.04.2020
ZAPRASZAMY DO ZESPOŁU SZKÓŁ NR 17

Kliknij w obrazek aby zapoznać się z Naszą ofertą

prezentacja

Przesyłamy Państwu informację do ewentualnego wykorzystania jaka pojawiła się na stronie do rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

http://v.przybysz.org.pl/

https://www.youtube.com/watch?v=2cRjtr30HZc&feature=youtu.be

https://slaskie.edu.com.pl/kandydat/app/index.html
KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ
25.03.2020
Zgodnie z rozporządzeniem MEN od 25 marca 2020r rozpoczynamy kształcenie na odległość. Do tego celu wykorzystamy dostępne metody i techniki kształcenia poprzez dziennik elektroniczny i platformę googleclassroom oraz emailing.

Rozpoczęcie kształcenia na odległość oznacza kontynuację realizacji podstawy programowej w sposób dostosowany do warunków i sytuacji. Szczególna troską otaczamy młodzież zdającą egzaminy zewnętrzne.

Rozpoczynamy nowy sposób kształcenia, który ma pozwolić na kontynuowanie nauki. Razem nabywamy i poszerzamy umiejętności, nie tylko z zakresu obsługi systemu ale również osobiste dotyczące organizacji czasu i miejsca pracy. Proszęmiwierzyć, większośćznaspracujejeszczeintensywniejniżzwykle. Prosimy o wyrozumiałość i wsparcie.
EGZAMIN ZAWODOWY
20.03.2020
Informacja dla uczniów i absolwentów szkół dotycząca wyników egzaminu i odbioru świadectw po sesji styczeń-luty 2020 znajduje się poniżej pod linkiem:


KOMUNIKAT W SPRAWIE ZAWIESZENIA ZAJĘĆ
12.03.2020
Szanowni rodzice, Drodzy uczniowie, decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. W tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Decyzja ta wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W załączeniu przekazuję komunikat - proszę o uważne zapoznanie się z jego treścią. Zachęcam do sprawdzania komunikatów na stronach internetowych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Z poważaniem Anna Ostrowska, Rzecznik prasowy MEN

https://dokumenty.men.gov.pl/2020_03_11_Zawieszenie_zajec_w_przedszkolach_szkolach_i_placowkach_MEN.DOCX


Drodzy uczniowie,

Szkoła nie będzie czynna, ale będziemy się z Wami kontaktować drogą elektroniczną, wysyłając notatki, zadania czy polecenia. Wykorzystajcie ten czas na czytanie lektur, oglądanie dobrych filmów.

Życzę Wam i Waszym bliskim zdrowia i spokoju, wierzę w Waszą mądrość i zrozumienie.

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 17 w Zabrzu
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ATEN
23.02.2020
TERMIN: 14 -17.05.2020

Całkowity koszt w PLN/os. 990 PLN + 80 €

Cena obejmuje:
 • Przelot w dwie strony
 • Bagaż podręczny
 • Transfer autokarowy pomiędzy lotniskiem a centrum
 • 3 noclegi w hotelu ze śniadaniem
 • Opieka pilota podczas całej wycieczki
 • Wejściówki do wybranych obiektów wraz z przewodnikiem
 • Ubezpieczenie zagraniczne
 • Opłaty lotniskowe
 • Przejazdy komunikacją miejską
Program w skrócie: I dzień - zbiórka w port lotniczy Katowice 9.45 Zwiedzanie (I, II i III dzień)
 1. Akropol i wszystkie atrakcje Akropolu oraz zbocza wokół – wejście w cenie
 2. Wzgórze Filopapos – wejście w cenie
 3. Wzgórze Lycabetus – wejście w cenie
 4. Agora Rzymska i Agora grecka wraz zHefajstionem i Stoą Rzymską – bez wejścia
 5. Biblioteka Hadriana i wykopaliska wokół – bez wejścia
 6. Stadion Panatenajski – wejście w cenie
 7. Ogród Narodowy – wejście w cenie
 8. Świątynia Zeusa Olimpijskiego – bez wejścia
IV dzień przylot do Katowic 17.10

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Panią Marciniak
KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR
03.02.2020
Konkurs ma charakter jednorazowego testu, który odbędzie się 19.03.2020r.

Warunkiem udziału jest wpłata wpisowegow wysokości 10 zł.

Regulamin i arkusze z poprzednich lat dostępne są na stronie:
www.kangur-mat.pl

Zapraszamy!!!

Zgłoszenia przyjmują: Ewa Okulska i Magdalena Kaźmierczak do 6.02.2020r.
ZEBRANIA Z RODZICAMI
20.01.2020
Informujemy, że w dniu ,29.01.2020 r. (środa) o godzinie 16.30 odbędą się zebrania z rodzicami.
STUDNIÓWKA 2020!
15.01.2020
Wszystkim maturzystom życzymy wspaniałej zabawy podczas tegorocznej studniówki, aby bal studniówkowy był dla Was niezapomnianym wydarzeniem, jednym z najpiękniejszych przeżyć w Waszym życiu. Niech ta wyjątkowa noc pozostanie na zawsze w Waszej pamięci i utrwali w niej wyłącznie te najlepsze wspomnienia z czasu pobytu w ZS 17.
EGZAMIN ZAWODOWY
04.01.2020
Przypominamy, że w dniu 9 stycznia 2020r. odbędzie się egzamin zawodowy - część praktyczna "d", o godz. 9.00 i o godz. 13.00. W dniu 10 stycznia 2020r. odbędzie się egzamin zawodowy - część pisemna o godz. 12.00.

Szczegółowy harmonogram umieszczony jest na tablicy informacyjnej.
NOWY ROK 2019
30.12.2019
Życzymy Nowego Roku pełnego optymizmu, radości, szczęścia i powodzenia.
Niech w nadchodzącym roku 2020 spełnią się Wasze marzenia!
WIGILIE KLASOWE
21.12.2019
20 grudnia 2019 r., tuż po szkolnych jasełkach, odbyły się klasowe spotkanie opłatkowe.
Po tradycyjnym łamaniu się opłatkiem i życzeniach wszyscy zasiedli do przystrojonych stołów, aby wspólnie skosztować tradycyjnych potraw przygotowanych przez uczniów i ich rodziców. Później były prezenty..
Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do spędzenia tego przedświątecznego czasu w bardzo przyjemnej atmosferze.
WESOŁYCH ŚWIĄT
20.12.2019
Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół nr 17 życzą rodzicom, uczniom i wszystkim przyjaciołom naszej szkoły wesołych świąt Bożego Narodzenia.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW CZŁOWIEKA
10.12.2019
Dzisiaj, cały świat obchodzi Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. To właśnie w tym dniu, w 1948 roku, Zgromadzenie Ogólne ONZ uchwaliło Powszechną Deklarację Praw Człowieka. Tego dnia, świętujemy również Dzień Ochrony Praw Dziecka.
WARSZTATY LOGISTYCZNE
04.12.2019
Uczniowie klasy III B i IV B kształcący się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali 3grudnia uczestniczyli w warsztatach pt. "Podstawy symulacji i optymalizacji procesów logistycznych z zastosowaniem programu FlexSim". Ćwiczeniaodbyły się z Panem dr Sobczakiem z Akademii WSB.

Serdecznie dziękujemy za niezwykle interesujące zajęcia
DORTMUND 2019
04.12.2019
W tym roku ze względu na duże zainteresowanie dwa razy odwiedziliśmy Dortmund 26 listopada i 3 grudnia. Podróżowaliśmy linią WizzAir z Katowic. W Dortmundzie odbywa się największy na świecie jarmark bożonarodzeniowy z ponad 300 straganami i największą na świecie choinką, dziełem wykonanym z 1700 jodeł, przyozdobioną tysiącem światełek. Odwiedziliśmy fun shop Borusii Dortmund, zrobiliśmy przedświąteczne zakupy i degustowaliśmy świąteczne wiktuały czując już atmosferę świąt.
KURS - ANIMACJA CZASU WOLNEGO
17.11.2019
apraszam wszystkich uczniów do udziału w kursie ANIMACJA CZASU WOLNEGO. Kurs odbędzie się 29 listopada (na trenie naszej szkoły) i poprowadzi go firma STAGEMAN POLSKA - nasz stały partner.

Koszt: 100 zł (płatne do 20 listopada) - zapisy u p.Biegańskiej (sala 015)

W cenę wliczone jest:
 • 8 godzin szkoleniowych z doświadczonym Trenerem Animatorów
 • materiały do szkolenia (balony, zabawki itp.)
 • certyfikat ukończenia szkolenia w dwóch językach polskim i angielskim
 • e-book Jakuba B. Bączka „Animacja czasu wolnego” dla każdego
Alfik Matematyczny
07.11.2019
Alfik Matematyczny
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny.

Konkurs polega na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru
w dniu 27 listopada.Test trwa 90 minut.
Warunkiem udziału jest wpłata wpisowego w wysokości 10 zł.
Regulamin i arkusze z poprzednich lat dostępne są na stronie: www.jersz.pl
Warunkiem przystąpienia szkoły do konkursu jest udział w nim co najmniej 11 uczniów z całej szkoły.

Zapraszamy!!!

Zgłoszenia przyjmują: Ewa Okulska i Magdalena Kaźmierczak do 12 listopada.
OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY
21.10.2019
Uczniowie klasy III B- Jacek Szymoniak i Michał Guzy, zdobyli I miejsce w miejskiej grze "Chłopska Szkoła Biznesu" organizowanej przez PUP Zabrze w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Gratulujemy!

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY
21.10.2019
Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK) odbywający się w tym roku pod hasłem: „Pasja, Profesje, Powołanie …”, to coroczne działanie Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspomagania drogi każdego człowieka do edukacji, zawodu, pracy i kariery. Honorowy patronat na szczeblu centralnym objęli Ministrowie Edukacji Narodowej oraz Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Patronat Honorowy nad XI Edycją Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Zabrzu objęła Prezydent Miasta Zabrze Pani Małgorzata Mańka-Szulik. Koordynatorami działań w ramach OTK są: Szkoła Podstawowa Nr 15 im. Ks. Jana Dzierżona w Zabrzu oraz Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu. Partnerami zaś: Wydział Oświaty UM w Zabrzu, Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu, Cech Rzemieślników Małej i Średniej Przedsiębiorczości oraz Pracodawców w Zabrzu, Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna w Zabrzu, Przedszkole Nr 12 w Zabrzu, Zabrzańskie Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 14 im. Adama Mickiewicza w Zabrzu Poniżej przedstawiamy program działań realizowanych w Zabrzu. Regulaminy konkursów zostaną przesłane bezpośrednio do szkół i placówek oświatowo-wychowawczych. Informacje o poszczególnych przedsięwzięciach można uzyskać u bezpośrednich organizatorów oraz na stronach koordynatorów (www.sp15.zabrze.pl www.pupzabrze.pl).

KURS BARMAŃSKI
17.10.2019
Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w kursie barmańskim – poziom podstawowy (Basic Degree). Kurs prowadzony będzie przez barmana Ryszarda Maciejewskiego należącego do Stowarzyszenia Polskich Barmanów wterminie 2-4 grudnia 2019r. Ramowy program kursu barmańskiego Barman – poziom podstawowy Basic Degree ( 30 godz. wykładowych) obejmuje:

a) dział teoretyczny (10 godz.) i podejmuje zagadnienia z zakresu wprowadzenie do zawodu barmana
 • bar – historia powstania napojów mieszanych - sylwetka barmana
 • zarys technologii i towaroznawstwa napojów alkoholowych i bezalkoholowych
 • podział i charakterystyka wódek
 • podział i charakterystyka win gronowych
 • podział i charakterystyka piwa
 • podział i charakterystyka napojów mieszanych
b) dział praktyczny obejmuje 20 godz. ćwiczeń.
 • technika miksowania, teoretyczne i praktyczne zastosowanie receptur
Szczegóły u Pani Biegańskiej

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY
17.10.2019
W dniach 21-27 października obchodzimy w naszej szkole Ogólnopolski Tydzień Kariery. Z tej okazji zapraszamy 24 października uczniów szkół podstawowych na zwiedzanie pracowni w których odbywają się zajęcia praktyczne nauki zawodu. Zaprezentujemy następujące pracownie:
 1. HOTELARSKĄ
 2. TURYSTYCZNĄ
 3. LOGISTYCZNO-TRANSPORTOWĄ
oraz kierunki kształcenia w naszej szkole i perspektywy zatrudnienia w zawodach:
 • Technik hotelarstwa – Dietetyka, SPA&Wellness
 • Technik organizacji turystyki – Animacja czasu wolego
 • Technik eksploatacji portów i terminali
Zgłoszenia przyjmuje sekretariat szkoły
tel. 32 278-55-79; e-mail: sekretariat@zs17zabrze.pl.

LECIMY DO ATEN
26.09.2019
Szanowni uczniowie, Przedstawiamy Wam drugą zaplanowaną na ten rok szkolny wycieczkę lotniczą:
Całkowity koszt w PLN/os. 990 PLN + 80 €
 • Przelot w dwie strony
 • Bagaż podręczny
 • Transfer autokarowy pomiędzy lotniskiem a centrum
 • 3 noclegi w hotelu ze śniadaniem
 • Opieka pilota podczas całej wycieczki
 • Wejściówki do wybranych obiektów wraz zprzewodnikiem
 • Ubezpieczenie zagraniczne
 • Opłaty lotniskowe
 • Przejazdy komunikacją miejską
Szczegóły u Pani Marciniak

Serdecznie zapraszamy!!!

LECIMY DO DORTMUNDU
25.09.2019
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w jednodniowej wycieczce lotniczej na jarmark adwentowy w Dortmundzie.
Cena (299 zł) zawiera:
przelot samolotem w dwie strony,
transfer z lotniska do miasta,
opiekę pilota,
ubezpieczenie.
Szczegółowych informacji udziela Pani Sylwii Marciniak
Zachęcamy do udziału!

AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019"
25.09.2019
Cel: Zabieramy niepotrzebne (stare lub uszkodzone) telefony aby ufundować sprzęt AGD placówkom służącym dzieciom lub osobom starszym - tym samym chronimy nasze środowisko.

WYCIECZKA DYDAKTYCZNA"
25.09.2019
ZAPRASZAMY KLASY TRZECIE I CZWARTE NA WYCIECZKĘ DYDAKTYCZNĄ.

ZWIEDZANIE MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU
BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Zapisy przyjmują Ewa Okulska i Aldona Iskra-Musialska.
Zapisy do 27.09.2019r. (piątek)

ZEBRANIA Z RODZICAMI
05.09.2019
Informujemy, że w dniu 11.09.2019r. (środa) odbędą się zebrania z rodzicami:
 • 16.30 dla rodziców uczniów klas pierwszych
 • 17.00 dla rodziców uczniów klas II- IV
 • Serdecznie zapraszamy!

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH
05.09.2019
W okresie od 5.09. do 22.09.2019 w bibliotece szkolnej odbędzie się kiermasz używanych podręczników szkolnych. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych kupnem bądź sprzedażą.

EGZAMIN ZAWODOWY - SESJA STYCZEŃ 2020
04.09.2019
Przypominamy, że deklaracje przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji zimowej należy złożyć do 9 września 2019 r u kierownika praktyk.

Czekamy na was!

Zespół Szkół Nr 17 w Zabrzu
ul. Piłsudskiego 58
tel./fax 32-278-55-79
e-mail: sekretariat@zs17.zabrze.pl

Deklaracja-dostępności  Deklaracja-dostępnościNasi partnerzy