Wtorek, 26 października 2021, 299 dzień roku. Imieniny Ewarysta, Lucyny, Lutosławy . 241 dni do końca roku szkolnego.


Nasze projekty

Film promocyjnyStarsze aktualności

OFERTA SZKOŁY
15.04.2021
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły. Z nami nie będziesz się nudził!

W filmie oraz prezentacji przedstawiamy kierunki kształcenia w naszej szkole - opisy zawodów i perspektywy pracy po uzyskaniu kwalifikacji zawodowych. Zapraszamy!
prezentacjahttps://youtu.be/Yan54qrUdR0
CIEKAWOSTKA LOTNICZA
15.04.2021
Najbardziej wysunięte na północ lotnisko na świecie znajduje się na norweskim archipelagu Svalbard, który położony jest w Arktyce - port Longyearbyen. Można tu dolecieć na pokładach linii Scandinavian Airlines oraz NorwegianAir z Oslo i Tromso. Rejs z Oslo trwa około 3 godzin, natomiast rejs z Tromso – około półtorej godziny. Port lotniczy w 2019 roku obsłużył ponad 180 tysięcy pasażerów. To duża liczba biorąc pod uwagę fakt, że archipelag zamieszkuje niecałe 3000 osób. Ruch napędzają głównie turyści żądni arktycznych przygód.
EGZAMIN ZAWODOWY
15.04.2021
Gratulujemy!!

Wyniki egzaminu zawodowego z sesji styczeń 2021 r. już poznaliście. Dyplomy i świadectwa do odbioru będą w maju. Wszystkim serdecznie gratulujemy bardzo wysokich wyników.

Jesteśmy w czołówce rankingu zdawalności egzaminów zawodowych!!

Technik eksploatacji portów i termianli na 100%!

Technik hotelarstwa na 100%!

TECHNIK ORGANIZACJI TURYSTYKI na 100%!

TYDZIEŃ ZIEMI
23.03.2021
XXVIII "Tydzień Ziemi"

Hasło przewodnie: „Głodni świata - głodny świat"

Termin: kwiecień 2021 r

Tegoroczny, XXVIII „Tydzień Ziemi”, realizowany będzie pod hasłem: „Głodni świata - głodny świat” nawiązując do pandemii koronawirusa na świecie i jej skutków, między innymi do potrzeby pomocy humanitarnej i solidarności z krajami zagrożonymi głodem

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach:
 • Konkurs fotograficzny: „Świat za zamkniętymi drzwiami”
 • Konkurs plastyczny na projekt naklejki „Siłacze - Zgniatacze”
 • Konkurs poetycki: „Jeszcze będzie normalnie!?…”
Wszystkie szczególy znajdziesz pod linkiem: XXVIII Tydzień Ziemi  XXVIII Tydzień Ziemi
KONKURS HISTORYCZNY
02.02.2021
XII edycja konkursu historycznego pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej, „STAN WOJENNY - represje wobec społeczeństwa polskiego od 1981-1983 roku” zakończyła się zwycięstwem naszej uczennicy z kl.2T Magdaleny, czwarte miejsce zajęła Oliwia również z klasy 2T. W konkursie wzięło udział 11 uczestników z Zespół Szkół nr 17 oraz Zespołu Szkół Nr 3. Fundatorem nagród w konkursie był Instytut Pamięci Narodowej.

Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą. GRATULUJEMY!
SERDECZNE ŻYCZENIA
21.12.2020
Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół nr 17 życzą rodzicom, uczniom i wszystkim przyjaciołom naszej szkoły Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.
Najszczersze życzenia: zdrowia, miłości,
szczęścia i wszelkiej pomyślności.
Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych
będzie dla Was momentem odpoczynku
i wytchnienia od codziennych obowiązków,
a Nowy Rok spełnił nadzieje z nim związane,
i udało się z sukcesem zrealizować wszystkie plany.
KONKURS ZABRZONAUCI
06.12.2020
W dniu 26.11.2020 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu online Zabrzonauci zorganizowanego prez Urząd Miasta Zabrze oraz Silesia Events Nasza szkoła zajęła 3 miejsce w kategorii szkół średnich.
Szkołę w konkursie reprezentowały głównie osoby z klasy 2HP oraz 3 osoby z klasy 2BC. Koordynatorem i opiekunem całej grupy była Pani mgr Aldona Iskra-Musialska.

Chcielibyśmy w tym miejscu podziękować osobom za wystartowanie w konkursie oraz Pani mgr Aldonie Iskrze-Musialskiej za czas poświęcony na koordynowanie, wysłanie zadań i wspieranie zawodników.

Serdecznie gratulujemy wyniku.
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
10.11.2020
Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku po 123 latach zaborów (1795-1918). Święto zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937r., zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945r. Święto przywrócono ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989r.
Jest dniem wolnym od pracy. Odzyskanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Wybór 11 listopada zbiega się z zakończeniem I wojny światowej, dzięki zawarciu rozejmu w Compiegne 11 listopada 1918r. pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec i przybycie dzień wcześniej do Warszawy Józefa Piłsudskiego.

W latach 1919-1936 rocznicę odzyskania niepodległości świętowano w Warszawie jako uroczystości o charakterze wojskowym.Pierwszy raz uroczyście upamiętniono odzyskanie niepodległości 14 listopada 1920r., kiedy uhonorowano Józefa Piłsudskiego jako zwycięskiego Wodza Naczelnego w wojnie polsko-bolszewickiej ,wręczając mu buławę marszałkowską.
Obecnie delegacja władz państwowych w dniu Święta Niepodległości składa wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.
Inne formy obchodów to: Bieg Niepodległości w Warszawie, Koncert Niepodległości w Muzeum Powstania Warszawskiego,wykłady i inscenizacje historyczne, koncerty patriotyczne,czy parady ulicami miast np. Parada Niepodległości w Gdańsku. W 2018r. zorganizowano obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
13.10.2020
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Dyrekcji, Nauczycielom
i wszystkim pracownikom naszej szkoły
życzymy wiele radości, zdrowia, dalszych sukcesów i satysfakcji z pracy
oraz pomyślności w życiu osobistym.
Uczniowie Zespołu Szkół nr 17

PROJEKT ZDALNA SZKOŁA+
23.09.2020
W ramach projektu Zdalna Szkoła + otrzymaliśmy 5 laptopów.


ŚWIADECTWA MATURALNE, EGZSAMINY POPRAWKOWE
10.08.2020
Dystrybucja świadectw dojrzałości i organizacja egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym - wrzesień 2020

Drodzy maturzyści,

1. Dystrybucja świadectw dojrzałości do macierzystych szkół zdających, odbędzie się 11 sierpnia br. w godz. 9.00–12.00 przez firmę kurierską POCZTEX.
Świadectwa możecie odebrać w sekretariacie szkoły po ich dostarczeniu przez kuriera, dlatego zanim przyjedziesz zadzwoń do sekretariatu. Nieodebrane świadectwa dojrzałości, aneksy do świadectw oraz ewidencja wydanych świadectw pozostają w szkole.

2. 11 sierpnia od godz. 08:00 udostępnione zostaną wyniki egzaminów w Serwisie dla zdających (Serwis dla maturzystów) - link ze strony www.oke.jaworzno.pl, dane do logowania otrzymaliście w szkole.

3. Egzamin w terminie poprawkowym. Egzaminy pisemne (8 września br. – wtorek, godz. 14.00) zostaną przeprowadzone w szkole, w której zdający przystąpił do egzaminu maturalnego w czerwcu br. W załączeniu formularz Oświadczenia o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w terminie poprawkowym. Możesz go wypełnić w szkole, musisz dostarczyć do 14 sierpnia br.

4. Egzamin w terminie poprawkowym NIE PODLEGA DODATKOWEJ OPŁACIE.


REKRUTACJA DO ZS17
26.06.2020
Kliknij w link poniżej aby przenieść się do elektronicznej platformy rekrutacyjnej, gdzie możesz wybrać Naszą Szkołę i wprowadzić swoje daneLink do elektronicznej rekrutacji


REKRUTACJA DO ZS17
29.04.2020
ZAPRASZAMY DO ZESPOŁU SZKÓŁ NR 17

Kliknij w obrazek aby zapoznać się z Naszą ofertą

prezentacja

Przesyłamy Państwu informację do ewentualnego wykorzystania jaka pojawiła się na stronie do rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

http://v.przybysz.org.pl/

https://www.youtube.com/watch?v=2cRjtr30HZc&feature=youtu.be

https://slaskie.edu.com.pl/kandydat/app/index.html
KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ
25.03.2020
Zgodnie z rozporządzeniem MEN od 25 marca 2020r rozpoczynamy kształcenie na odległość. Do tego celu wykorzystamy dostępne metody i techniki kształcenia poprzez dziennik elektroniczny i platformę googleclassroom oraz emailing.

Rozpoczęcie kształcenia na odległość oznacza kontynuację realizacji podstawy programowej w sposób dostosowany do warunków i sytuacji. Szczególna troską otaczamy młodzież zdającą egzaminy zewnętrzne.

Rozpoczynamy nowy sposób kształcenia, który ma pozwolić na kontynuowanie nauki. Razem nabywamy i poszerzamy umiejętności, nie tylko z zakresu obsługi systemu ale również osobiste dotyczące organizacji czasu i miejsca pracy. Proszęmiwierzyć, większośćznaspracujejeszczeintensywniejniżzwykle. Prosimy o wyrozumiałość i wsparcie.
EGZAMIN ZAWODOWY
20.03.2020
Informacja dla uczniów i absolwentów szkół dotycząca wyników egzaminu i odbioru świadectw po sesji styczeń-luty 2020 znajduje się poniżej pod linkiem:


KOMUNIKAT W SPRAWIE ZAWIESZENIA ZAJĘĆ
12.03.2020
Szanowni rodzice, Drodzy uczniowie, decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. W tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Decyzja ta wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W załączeniu przekazuję komunikat - proszę o uważne zapoznanie się z jego treścią. Zachęcam do sprawdzania komunikatów na stronach internetowych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Z poważaniem Anna Ostrowska, Rzecznik prasowy MEN

https://dokumenty.men.gov.pl/2020_03_11_Zawieszenie_zajec_w_przedszkolach_szkolach_i_placowkach_MEN.DOCX


Drodzy uczniowie,

Szkoła nie będzie czynna, ale będziemy się z Wami kontaktować drogą elektroniczną, wysyłając notatki, zadania czy polecenia. Wykorzystajcie ten czas na czytanie lektur, oglądanie dobrych filmów.

Życzę Wam i Waszym bliskim zdrowia i spokoju, wierzę w Waszą mądrość i zrozumienie.

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 17 w Zabrzu
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ATEN
23.02.2020
TERMIN: 14 -17.05.2020

Całkowity koszt w PLN/os. 990 PLN + 80 €

Cena obejmuje:
 • Przelot w dwie strony
 • Bagaż podręczny
 • Transfer autokarowy pomiędzy lotniskiem a centrum
 • 3 noclegi w hotelu ze śniadaniem
 • Opieka pilota podczas całej wycieczki
 • Wejściówki do wybranych obiektów wraz z przewodnikiem
 • Ubezpieczenie zagraniczne
 • Opłaty lotniskowe
 • Przejazdy komunikacją miejską
Program w skrócie: I dzień - zbiórka w port lotniczy Katowice 9.45 Zwiedzanie (I, II i III dzień)
 1. Akropol i wszystkie atrakcje Akropolu oraz zbocza wokół – wejście w cenie
 2. Wzgórze Filopapos – wejście w cenie
 3. Wzgórze Lycabetus – wejście w cenie
 4. Agora Rzymska i Agora grecka wraz zHefajstionem i Stoą Rzymską – bez wejścia
 5. Biblioteka Hadriana i wykopaliska wokół – bez wejścia
 6. Stadion Panatenajski – wejście w cenie
 7. Ogród Narodowy – wejście w cenie
 8. Świątynia Zeusa Olimpijskiego – bez wejścia
IV dzień przylot do Katowic 17.10

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Panią Marciniak
KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR
03.02.2020
Konkurs ma charakter jednorazowego testu, który odbędzie się 19.03.2020r.

Warunkiem udziału jest wpłata wpisowegow wysokości 10 zł.

Regulamin i arkusze z poprzednich lat dostępne są na stronie:
www.kangur-mat.pl

Zapraszamy!!!

Zgłoszenia przyjmują: Ewa Okulska i Magdalena Kaźmierczak do 6.02.2020r.
ZEBRANIA Z RODZICAMI
20.01.2020
Informujemy, że w dniu ,29.01.2020 r. (środa) o godzinie 16.30 odbędą się zebrania z rodzicami.
STUDNIÓWKA 2020!
15.01.2020
Wszystkim maturzystom życzymy wspaniałej zabawy podczas tegorocznej studniówki, aby bal studniówkowy był dla Was niezapomnianym wydarzeniem, jednym z najpiękniejszych przeżyć w Waszym życiu. Niech ta wyjątkowa noc pozostanie na zawsze w Waszej pamięci i utrwali w niej wyłącznie te najlepsze wspomnienia z czasu pobytu w ZS 17.
EGZAMIN ZAWODOWY
04.01.2020
Przypominamy, że w dniu 9 stycznia 2020r. odbędzie się egzamin zawodowy - część praktyczna "d", o godz. 9.00 i o godz. 13.00. W dniu 10 stycznia 2020r. odbędzie się egzamin zawodowy - część pisemna o godz. 12.00.

Szczegółowy harmonogram umieszczony jest na tablicy informacyjnej.
NOWY ROK 2019
30.12.2019
Życzymy Nowego Roku pełnego optymizmu, radości, szczęścia i powodzenia.
Niech w nadchodzącym roku 2020 spełnią się Wasze marzenia!
WIGILIE KLASOWE
21.12.2019
20 grudnia 2019 r., tuż po szkolnych jasełkach, odbyły się klasowe spotkanie opłatkowe.
Po tradycyjnym łamaniu się opłatkiem i życzeniach wszyscy zasiedli do przystrojonych stołów, aby wspólnie skosztować tradycyjnych potraw przygotowanych przez uczniów i ich rodziców. Później były prezenty..
Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do spędzenia tego przedświątecznego czasu w bardzo przyjemnej atmosferze.
WESOŁYCH ŚWIĄT
20.12.2019
Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół nr 17 życzą rodzicom, uczniom i wszystkim przyjaciołom naszej szkoły wesołych świąt Bożego Narodzenia.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW CZŁOWIEKA
10.12.2019
Dzisiaj, cały świat obchodzi Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. To właśnie w tym dniu, w 1948 roku, Zgromadzenie Ogólne ONZ uchwaliło Powszechną Deklarację Praw Człowieka. Tego dnia, świętujemy również Dzień Ochrony Praw Dziecka.
WARSZTATY LOGISTYCZNE
04.12.2019
Uczniowie klasy III B i IV B kształcący się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali 3grudnia uczestniczyli w warsztatach pt. "Podstawy symulacji i optymalizacji procesów logistycznych z zastosowaniem programu FlexSim". Ćwiczeniaodbyły się z Panem dr Sobczakiem z Akademii WSB.

Serdecznie dziękujemy za niezwykle interesujące zajęcia
DORTMUND 2019
04.12.2019
W tym roku ze względu na duże zainteresowanie dwa razy odwiedziliśmy Dortmund 26 listopada i 3 grudnia. Podróżowaliśmy linią WizzAir z Katowic. W Dortmundzie odbywa się największy na świecie jarmark bożonarodzeniowy z ponad 300 straganami i największą na świecie choinką, dziełem wykonanym z 1700 jodeł, przyozdobioną tysiącem światełek. Odwiedziliśmy fun shop Borusii Dortmund, zrobiliśmy przedświąteczne zakupy i degustowaliśmy świąteczne wiktuały czując już atmosferę świąt.
KURS - ANIMACJA CZASU WOLNEGO
17.11.2019
apraszam wszystkich uczniów do udziału w kursie ANIMACJA CZASU WOLNEGO. Kurs odbędzie się 29 listopada (na trenie naszej szkoły) i poprowadzi go firma STAGEMAN POLSKA - nasz stały partner.

Koszt: 100 zł (płatne do 20 listopada) - zapisy u p.Biegańskiej (sala 015)

W cenę wliczone jest:
 • 8 godzin szkoleniowych z doświadczonym Trenerem Animatorów
 • materiały do szkolenia (balony, zabawki itp.)
 • certyfikat ukończenia szkolenia w dwóch językach polskim i angielskim
 • e-book Jakuba B. Bączka „Animacja czasu wolnego” dla każdego
Alfik Matematyczny
07.11.2019
Alfik Matematyczny
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny.

Konkurs polega na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru
w dniu 27 listopada.Test trwa 90 minut.
Warunkiem udziału jest wpłata wpisowego w wysokości 10 zł.
Regulamin i arkusze z poprzednich lat dostępne są na stronie: www.jersz.pl
Warunkiem przystąpienia szkoły do konkursu jest udział w nim co najmniej 11 uczniów z całej szkoły.

Zapraszamy!!!

Zgłoszenia przyjmują: Ewa Okulska i Magdalena Kaźmierczak do 12 listopada.
OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY
21.10.2019
Uczniowie klasy III B- Jacek Szymoniak i Michał Guzy, zdobyli I miejsce w miejskiej grze "Chłopska Szkoła Biznesu" organizowanej przez PUP Zabrze w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Gratulujemy!

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY
21.10.2019
Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK) odbywający się w tym roku pod hasłem: „Pasja, Profesje, Powołanie …”, to coroczne działanie Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspomagania drogi każdego człowieka do edukacji, zawodu, pracy i kariery. Honorowy patronat na szczeblu centralnym objęli Ministrowie Edukacji Narodowej oraz Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Patronat Honorowy nad XI Edycją Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Zabrzu objęła Prezydent Miasta Zabrze Pani Małgorzata Mańka-Szulik. Koordynatorami działań w ramach OTK są: Szkoła Podstawowa Nr 15 im. Ks. Jana Dzierżona w Zabrzu oraz Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu. Partnerami zaś: Wydział Oświaty UM w Zabrzu, Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu, Cech Rzemieślników Małej i Średniej Przedsiębiorczości oraz Pracodawców w Zabrzu, Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna w Zabrzu, Przedszkole Nr 12 w Zabrzu, Zabrzańskie Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 14 im. Adama Mickiewicza w Zabrzu Poniżej przedstawiamy program działań realizowanych w Zabrzu. Regulaminy konkursów zostaną przesłane bezpośrednio do szkół i placówek oświatowo-wychowawczych. Informacje o poszczególnych przedsięwzięciach można uzyskać u bezpośrednich organizatorów oraz na stronach koordynatorów (www.sp15.zabrze.pl www.pupzabrze.pl).

KURS BARMAŃSKI
17.10.2019
Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w kursie barmańskim – poziom podstawowy (Basic Degree). Kurs prowadzony będzie przez barmana Ryszarda Maciejewskiego należącego do Stowarzyszenia Polskich Barmanów wterminie 2-4 grudnia 2019r. Ramowy program kursu barmańskiego Barman – poziom podstawowy Basic Degree ( 30 godz. wykładowych) obejmuje:

a) dział teoretyczny (10 godz.) i podejmuje zagadnienia z zakresu wprowadzenie do zawodu barmana
 • bar – historia powstania napojów mieszanych - sylwetka barmana
 • zarys technologii i towaroznawstwa napojów alkoholowych i bezalkoholowych
 • podział i charakterystyka wódek
 • podział i charakterystyka win gronowych
 • podział i charakterystyka piwa
 • podział i charakterystyka napojów mieszanych
b) dział praktyczny obejmuje 20 godz. ćwiczeń.
 • technika miksowania, teoretyczne i praktyczne zastosowanie receptur
Szczegóły u Pani Biegańskiej

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY
17.10.2019
W dniach 21-27 października obchodzimy w naszej szkole Ogólnopolski Tydzień Kariery. Z tej okazji zapraszamy 24 października uczniów szkół podstawowych na zwiedzanie pracowni w których odbywają się zajęcia praktyczne nauki zawodu. Zaprezentujemy następujące pracownie:
 1. HOTELARSKĄ
 2. TURYSTYCZNĄ
 3. LOGISTYCZNO-TRANSPORTOWĄ
oraz kierunki kształcenia w naszej szkole i perspektywy zatrudnienia w zawodach:
 • Technik hotelarstwa – Dietetyka, SPA&Wellness
 • Technik organizacji turystyki – Animacja czasu wolego
 • Technik eksploatacji portów i terminali
Zgłoszenia przyjmuje sekretariat szkoły
tel. 32 278-55-79; e-mail: sekretariat@zs17zabrze.pl.

LECIMY DO ATEN
26.09.2019
Szanowni uczniowie, Przedstawiamy Wam drugą zaplanowaną na ten rok szkolny wycieczkę lotniczą:
Całkowity koszt w PLN/os. 990 PLN + 80 €
 • Przelot w dwie strony
 • Bagaż podręczny
 • Transfer autokarowy pomiędzy lotniskiem a centrum
 • 3 noclegi w hotelu ze śniadaniem
 • Opieka pilota podczas całej wycieczki
 • Wejściówki do wybranych obiektów wraz zprzewodnikiem
 • Ubezpieczenie zagraniczne
 • Opłaty lotniskowe
 • Przejazdy komunikacją miejską
Szczegóły u Pani Marciniak

Serdecznie zapraszamy!!!

LECIMY DO DORTMUNDU
25.09.2019
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w jednodniowej wycieczce lotniczej na jarmark adwentowy w Dortmundzie.
Cena (299 zł) zawiera:
przelot samolotem w dwie strony,
transfer z lotniska do miasta,
opiekę pilota,
ubezpieczenie.
Szczegółowych informacji udziela Pani Sylwii Marciniak
Zachęcamy do udziału!

AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019"
25.09.2019
Cel: Zabieramy niepotrzebne (stare lub uszkodzone) telefony aby ufundować sprzęt AGD placówkom służącym dzieciom lub osobom starszym - tym samym chronimy nasze środowisko.

WYCIECZKA DYDAKTYCZNA"
25.09.2019
ZAPRASZAMY KLASY TRZECIE I CZWARTE NA WYCIECZKĘ DYDAKTYCZNĄ.

ZWIEDZANIE MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU
BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Zapisy przyjmują Ewa Okulska i Aldona Iskra-Musialska.
Zapisy do 27.09.2019r. (piątek)

ZEBRANIA Z RODZICAMI
05.09.2019
Informujemy, że w dniu 11.09.2019r. (środa) odbędą się zebrania z rodzicami:
 • 16.30 dla rodziców uczniów klas pierwszych
 • 17.00 dla rodziców uczniów klas II- IV
 • Serdecznie zapraszamy!

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH
05.09.2019
W okresie od 5.09. do 22.09.2019 w bibliotece szkolnej odbędzie się kiermasz używanych podręczników szkolnych. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych kupnem bądź sprzedażą.

EGZAMIN ZAWODOWY - SESJA STYCZEŃ 2020
04.09.2019
Przypominamy, że deklaracje przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji zimowej należy złożyć do 9 września 2019 r u kierownika praktyk.

Czekamy na was!

Zespół Szkół Nr 17 w Zabrzu
ul. Piłsudskiego 58
tel./fax 32-278-55-79
e-mail: sekretariat@zs17.zabrze.pl

Deklaracja-dostępności  Deklaracja-dostępnościNasi partnerzy