Czwartek, 24 maja 2018, 144 dzień roku. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny . 29 dni do końca roku szkolnego.


Nasze projektyFilm promocyjny

Aktualności

DZIEŃ OTWARTYCH PRACOWNI ZAWODOWYCH
20.05.2018
Dzień otwartych pracowni zawodowych odbędzie się 22 maja w godzinach 9.00- 15.00.

Serdecznie zapraszamy!

SMUTNA WIADOMOŚĆ
10.05.2018
Z żalem zawiadamiamy o śmierci pani Iwony Paździory emerytowanej, wieloletniej dyrektor naszego Zespołu Szkół nr 17 w Zabrzu.
Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 14 maja o godz. 14.00 w rodzinnej Widawie.

Łączymy wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich.
Pracownicy Zespołu Szkół nr 17.

MATURA 2018
01.05.2018
Od piątku 04.05.2018r. zaczynają się egzaminy maturalne.

Wszystkie egzaminy pisemne rozpoczynają się o godzinie 9.00 lub 14.00. Absolwenci i członkowie zespołów nadzorujących zobowiązani są do zgłoszenia się przed salą egzaminacyjną o godzinie 8.00 lub 13.00.

Natomiast wszystkie egzaminy ustne rozpoczynają się zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia oraz wysokich wyników!

TYDZIEŃ ZIEMI
27.04.2018
W dniach 22 – 28 kwietnia 2018 r. odbył się XV "Tydzień Ziemi", którego hasło przewodnie brzmiało „Dopóki Ziemia kręci siꅔ

Z tej okazji klasy pierwsze naszej szkoły zwiedzili Oczyszczalnię ścieków Śródmieście w Zabrzu.

Uczestniczyliśmy również w konkursach organizowanych przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, między innymi w konkursie fotograficznym pt: "To chciałbym ocalić", w którym uczennica klasy IA - Aleksandra Lichosik otrzymała wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy!!!

DZIEŃ OTWARTY - WYDZIAŁ ZDROWIA PUBLICZNEGO
24.04.2018
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zorganizował 20 kwietnia 2018 Dzień Otwarty na kierunku Dietetyka,w którym uczestniczyli uczniowie klas pierwszych. Uczniowie wzięli udział w ciekawych warsztatach na temat zawartości cukru w wybranych produktach, pokazie kuchni molekularnej oraz innych interesujących wykładach.

KONKURS DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM
24.04.2018
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w II edycji konkursu ”Wysokie loty” w Zespole Szkół nr 17.

Konkurs polega na wykonaniu prezentacji w programie Power Point nt. ?”Moja kariera zawodowa w transporcie lotniczym”.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie klas trzecich szkoły gimnazjalnej.

Prezentacje należy przesłać na adres: sekretariat@zs17zabrze.com do dnia 18.05.2018 z tematem: Wysokie loty.

Dla zwycięzców konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe i dyplomy, które zostaną wręczone w dniu Otwartych Pracowni Zawodowych - 22 maja .

"KONKURS TURYSTYCZNY Z NUTKĄ ŚLĄSKĄ"
24.04.2018
22 maja 2018 w Dniu Otwartych Pracowni Zawodowych w sali 09 odbędzie się IV edycja "Konkursu Turystycznego z nutką śląską".

Konkurs będzie polegał na udzieleniu odpowiedzi - przez chętnych spośród uczniów trzeciej klasy gimnazjum - na pytania związane z geografią oraz terminologią gwary śląskiej.

Serdecznie zapraszamy! :)

XXV TYDZIEŃ ZIEMI
24.04.2018
23 kwietnia, w Łaźni Łańcuszkowej Sztolni Królowa Luiza, odbyła się uroczystość otwarcia XXV Tygodnia Ziemi. W tym roku organizatorzy: Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu i Urząd Miasta Zabrze postanowili, że hasłem przewodnim wydarzenie będą słowa Bułata Okudżawy „Dopóki Ziemia kręci siꅔ. XXV Tydzień Ziemi odbywa się pod honorowym patronatem marszałka województwa śląskiego Wojciecha Saługi oraz prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki Szulik.

W związku z obchodami Tygodnia Ziemi w najbliższym czasie w naszym mieście odbędą się prelekcje, spotkania, warsztaty i pokazy, których głównym celem będzie przekazywanie rzetelnej wiedzy z zakresu ekologii.

OPERACJA META
24.04.2018
Już po raz siódmy Zabrze opanują maturzyści w ramach „Operacji META”.
27 kwietnia, o godz. 19.18, rozpocznie się kolejne święto organizowane na koniec obowiązkowej edukacji, a tuż przed egzaminami dojrzałości.

„Operacja Meta. Maturzyści przejmują Zabrze!” to kolejna edycja imprezy promującej bezpieczną i dobrą zabawę młodzieży, pełnej pozytywnej energii i optymizmu. Startujemy w samym sercu Zabrza, lecz w całkowicie nowym miejscu: na skwerze przy ul. Powstańców Śląskich (naprzeciw Urzędu Miejskiego). Godzina rozpoczęcia jest nieprzypadkowa: 19.18 wprost nawiązuje do stulecia niepodległości Polski szumnie obchodzonego w tym roku w całym kraju. Do tej rocznicy nawiązywać będzie także oprawa kolorystyczna. Maturzyści w niebo wypuszczą 300 balonów w kolorach biało-czerwonych, jak na fladze państwowej.

Szczegóły: https://www.facebook.com/meta.zabrze

OTWARCIE GŁÓWNEJ KLUCZOWEJ SZTOLNI DZIEDZICZNEJ
21.04.2018
Kolejne ważne wydarzenie turystyczne w naszym mieście Zabrze!!
Otwarcie Głównej Sztolni Dziedzicznej!! Jednej z najdłuższych sztolni dziedzicznych w Europie. Nowa trasa ma około 1,5 km długości. Turyści przejdą m.in. przez dwustuletni chodnik wykuty w węglu.

Nie mogło w nim zabraknąć Zespołu Szkół nr 17 - jedynej szkoły w Zabrzu z kierunkiem turystycznym!! :)

SZTOLNIA KRÓLOWA LUIZA
19.04.2018
Uczniowie klasy trzeciej na kierunku technik obsługi turystycznej mieli przyjemność zwiedzania nowej trasy turystycznej Sztolni Królowa Luiza, która odbyła się w ostatnim dniu Międzynarodowej Konferencji Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego. Trasa jest rewelacyjna!!
Gorąco zachęcamy do jej zwiedzenia!! :)

X MIĘDZYNARODOWE TARGI TURYSTYKI PRZEMYSŁOWEJ
19.04.2018
13 kwietnia 2018 uczniowie klasy pierwszej i trzeciej na kierunku technik obsługi turystycznej byli zaangażowani - jak na kierunek turystyczny przystało - i bardzo chętnie pomagali logistycznie oraz prezentowali stoisko Urzędu Miasta Wydział Promocji Turystyki i Sportu - w X Międzynarodowych Targach Turystyki Podziemnej w Zabrzu.

Dziękujemy :)

XV MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA TURYSTYKI DZIEDZICTWA PRZEMYSŁOWEGO
19.04.2018
12 i 13 kwietnia 2018 roku - Zespół Szkół nr 17 - po raz piętnasty wziął udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowo - Praktycznej.
Uczennice klasy drugiej i trzeciej na kierunku technik obsługi turystycznej z zapartym tchem słuchały i śledziły prezentacje w języku polskim i angielskim.. Jesteśmy dumni jako szkoła, że właśnie u nas - w Zabrzu - odbywają się Międzynarodowe Konferencje Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego.

SPOTKANIE Z ALEKSANDREM DOBĄ
19.04.2018
Kolejne spotkanie uczennic klas drugich i trzecich na kierunku technik obsługi turystycznej - ze wspaniałym podróżnikiem, kajakarzem, dwukrotnym złotym, srebrnym i brązowym medalistą Otwartych Akademickich Mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim - miało miejsce w Łaźni Łańcuszkowej w Zabrzu. Pierwszym było w Warszawie na Międzynarodowych Targach Turystycznych w Międzynarodowym Centrum Targowo - Kongresowym w październiku 2017 roku.

Współne selfie z Aleksandrem Dobą - pierwszm człowiekiem w historii, który samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent - to niesamowita pamiątka!!

Dziękujemy :)

KONKURS TURYSTYCZNY PASJA PODRÓŻOWANIA
19.04.2018
2 marca 2018 roku uczennice klasy drugiej na kierunku technik obsługi turystycznej wzięły udział w Konkursie Turystycznym PASJA PODRÓŻOWANIA "Wyprawa w nieznane" organizowanym przez CKPiU w Zabrzu.
Naszą szkołę reprezentowały Paulina Kleczka i Anna Żygało. I kolejne zwycięstwo!! Zdobyliśmy drugie miejsce!! Gratulacje :)

Uczennice przygotowywała pani Dorota Bzdak.

Dziękujemy :)

XX ZABRZAŃSKIE TARGI EDUKACJI "SZKOLNE PREZENTACJE 2018"
18.04.2018
W hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu odbyły się jubileuszowe XX Zabrzańskie Targi Edukacji ,,Szkolne Prezentacje 2018".

Na targach przedstawiliśmy naszą ofertę edukacyjną.

Serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie uczniów i nauczycieli naszej szkoły oraz olbrzymie zainteresowanie uczniów gimnazjów.

Kolejne nasze spotkanie 22 maja – czekamy na Was w szkole na Dniu Otwartych Pracowni Zawodowych.Zespół Szkół Nr 17 w Zabrzu
ul. Piłsudskiego 58
tel./fax 32-278-55-79
e-mail: sekretariat@zs17zabrze.com


Nasi partnerzy