Środa, 18 stycznia 2017, 18 dzień roku. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra . 156 dni do końca roku szkolnego.


Nasze projektyFilm promocyjny

Aktualności

LECIMY DO LONDYNU”
12.12.2016
6 lutego lecimy do Londynu.
Serdecznie zapraszamy!
Szczegóły u Pani Marciniak

KONKURS”
10.12.2016
9 grudnia 2016r. w ZS nr3 im. W. Pileckiego w Zabrzu odbył się konkurs wiedzy o literaturze młodzieżowej, w którym wzięły udział uczennice naszej szkoły. Justyna Konopka i Aleksandra Szmejchel wykazały się biegłą znajomością współczesnej literatury dla młodzieży. Obie uczennice przeszły do drugiej rundy, a Justyna zakwalifikowała się do trzeciego etapu konkursu.
Dziewczynom gratulujemy uzyskania wysokich not i czekamy na kolejne sukcesy

RELACJA Z PRAGI”
10.12.2016
8 grudnia byliśmy na wycieczce. Celem naszego wyjazdu była wyjątkowa europejska stolica PRAHA, określana jako złota i magiczna, położona niczym Rzym, na kilku wzgórzach nad brzegiem rzeki Wełtawy, słynąca z tradycji oraz przepięknej architektury, zachwycająca swoim urokiem turystów i mieszkańców. Odwiedziliśmy ogrody na wałach, czyli miejsca ze świetnym widokiem na panoramę miasta, Praski Zamek na Hradczanach, który jest obecnie siedzibą prezydenta Czech, katedrę św. Wita Następnie udaliśmy się Malej Stranynajsłynniejszego mostu w Pradze – mostu Karola. Następnie dotarliśmy do najstarszej w Europie synagogi i Starego Rynku, przepełnionego mieszkańcami i turystami rozkoszujących się atmosferą bożonarodzeniową. Zobaczyliśmy Praski Zegar Astronomiczny (Orloj) z ruchomymi figurkami 12 apostołów. Mieliśmy też okazję spacerować najbardziej ekskluzywną w Pradze ulicą Paryską. Znajduje się tam mnóstwo firmowych salonów, wielkich nazwisk sprzedających modę z najwyższej półki, takich jak Fendi, Louis Vuitton, Burberry, Prada, Hugo Boss itd. W trakcie wycieczki przewodnik opowiadał nam ciekawe historie i legendy związane z miastem. Pokazał nam także kontrowersyjne rzeźby czeskiego artysty Davida Cernego.

KONKURS „WYSOKIE LOTY”
03.12.2016
Serdecznie zapraszamywszystkich uczniów naszej szkoły a szczególnie kształcących się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali do udziału w konkursie branżowym „Wysokie loty”.
Konkurs obejmuje wiedzę z zakresu obsługi pasażerów na lotnisku. Pomocne materiały można znaleźć na:http://www.ulc.gov.pl, stronach internetowych lotnisk i linii lotniczych.

Zgłoszenia przyjmują do dnia 10 lutego 2017 i informacji udzielają organizatorzy konkursu: Pani Sonia Dudkiewicz i Pani Sylwia Marciniak

REFORMA OŚWIATY
02.12.2016
W związku z licznymi pytaniami, które dotyczą reformy edukacji kierowanymi do Kuratorium Oświaty w Katowicach przez rodziców i nauczycieli szkół zamieszczamy zakładki umożliwiające przekierowanie zainteresowanych na strony gdzie będą mieli możliwość zapoznania się z podstawowymi informacjami na temat przeprowadzanej reformy oświatowej:
  1. stronę internetową Ministerstwa Edukacji Narodowej http://reformaedukacji.men.gov.pl
  2. stronę internetową Kuratorium Oświaty w Katowicach http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php?page=NewsPage&menuItemId=1014
  3. na stronę internetową Kuratorium Oświaty w Katowicach – broszura "Dobra szkoła" http://www.kuratorium.katowice.pl/userfiles/broszura-dobra-szkola-reforma%20edukacji.pdf


WYCIECZKA BRANŻOWA - KATOWICE AIRPORT
01.12.2016
Uczniowie klasy I B kształcący się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali oraz zainteresowani zawodem uczniowie z Gimnazjum nr 16 w Zabrzu wzięli udział w wycieczce branżowej do Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach celem zapoznania się z infrastrukturą lotniskową. Uczniowie otrzymali również informacje nt. niezbędnych kwalifikacji do pracy w tym miejscu. Obecnie lotnisko w Pyrzowicach jest jednym z kluczowych elementów infrastruktury komunikacyjnej regionu, obsługuje mieszkańców Śląska oraz ościennych województw. Port posiada trzy terminale pasażerskie oraz niedawno oddany nowoczesny terminal cargo. Lotnictwo jest najbardziej rozwijającą się branżą, a co za tym idzie, wykazuje bardzo duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników.

Serdecznie zapraszamy uczniów zainteresowanych zawodem.
Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny ze szkołą.
Chętnie zorganizujemy kolejne wyjazdy lub wyjścia branżowe


ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS
01.12.2016
Światowy Dzień AIDS (ang. World AIDS Day) – święto obchodzone corocznie 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku. Zgromadzenie Ogólne ONZ wyraziło swoją troskę w związku ze skalą pandemii, podkreślając znaczenie obchodów tego dnia w swojej rezolucji 43/15 z 1988 r.
W tym dniu na całym świecie, w tym i Polski, odbywają się m.in. konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS.

ZDJĘCIA KLAS MATURALNYCH
25.11.2016
W dniu 29.11.2016 (wtorek) od godz. 9.30 wykonywane będą zdjęcia klas maturalnych, w ramach akcji "FOTOMATURA" z Dziennikiem Zachodnim. Zdjęcia zamieszczone zostaną w specjalnym dodatku Dziennika Zachodniego.

Targi Logistyki Magazynowej „INTRALOMAG”
25.11.2016
W dniach 23-24 listopada w hali Expo – Łódź zaprezentowana została kompleksowa oferta obejmująca wszystkie elementy niezbędne do efektywnego funkcjonowania magazynów - ważnego ogniwa w optymalizacji łańcucha dostaw, a także stymulowaniu innowacyjności tej branży.
W ramach Targów swoją ofertę zaprezentowały firmy specjalizujące się w wyposażeniu hal wielkopowierzchniowych, proponujące innowacyjne rozwiązania technologiczne, a także firmy transportowe i dostawcy usług outsorsingowych. Targi w dniu 24.11.2016 odwiedziły klasy kształcące się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali.

WYCIECZKA”
23.11.2016
22 listopada2016r. uczniowie klas trzecich wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do Krakowa. W programie wycieczki znalazła się wystawa w Galerii Sztuki Polskiej XIXw. w Sukiennicach. Uczniowie mieli także okazję podziwiać grę aktorską pana Andrzeja Grabowskiego w spektaklu ,,Chory z urojenia” w Teatrze im. J. Słowackiego. Magiczny Kraków jak zwykle nas zauroczył, nie możemy już doczekać się następnego wyjazdu.

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY 2016
21.11.2016
21.11.2016r. w Urzędzie Miasta Zabrze, odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2016.
Uczennica klasy III A - Magdalena Lipa zdobyła pierwsze miejsce w konkursie multimedialnym "Moje plany na przyszłość" organizowanego w ramach OTK w Zabrzu.

Serdeczne gratulacje!!!

MIĘDZYNARODOWE TARGI WYPOSAŻENIA HOTELI I GASTRONOMII HORECA
20.11.2016
W dniu 17 listopada rozpoczęło się jesienne spotkanie branży HORECA w Polsce. To połączenie to 24. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA, 15. Targi Artykułów Spożywczych i Napojów dla Gastronomii GASTROFOOD, 10. Targi Wyposażenia i Usług SPA & WELLNESS oraz 14. Międzynarodowe Targi Wina ENOEXPO.
W trakcie trzydniowych Targów ofertę zaprezentowało 330 wystawców z całego świata. Zwiedzający mogli poznać receptę na idealny obiekt noclegowy i gastronomiczny, sprawdzić branżowe nowości, spróbować najlepszych produktów regionalnych i nie tylko.

PORT LOTNICZY KATOWICE
18.11.2016
30 listopada uczniowie klas kształcących się w zawodzie: Technik eksploatacji portów i terminali odwiedzą już po raz kolejny Port Lotniczy w Katowicach. W związku z przejściem standardowejodprawy bezpieczeństwa prosi się o zabranie dokumentu tożsamości.Zespół Szkół Nr 17 w Zabrzu
ul. Piłsudskiego 58
tel./fax 32-278-55-79
e-mail: sekretariat@zs17zabrze.com


Nasi partnerzy