Niedziela, 24 maja 2015, 144 dzień roku. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny . 33 dni do końca roku szkolnego.


Nasze projekty

Film promocyjny

Aktualności

REKRUTACJA
22.05.2015
Zastanawiasz się nad wyborem szkoły średniej?

Skorzystaj z naszej oferty!

http://www.zs17zabrze.com/download/Zasady%20rekrutacji%202015-2016_.pdf


ZEBRANIE Z RODZICAMI
22.05.2015
27 maja (środa), w godzinach 16.30 - 18.00 odbędą się zebrania z wychowawcami i konsultacje z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.
RELACJA Z PRAKTYKI III B
20.05.2015
Uczniowie klasy III b odbywają miesięczną praktykę zawodową w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice. Praktykanci zajmują się obsługą pasażerów. Do ich zadań należy: obsługa na stanowiskach check-in oraz przy kontroli bezpieczeństwa, sprawdzanie kart pokładowych i naklejanie przywieszek na bagaże podręczne, czasami odsyłanie pasażerów do biura, gdy ich bagaże przekraczają wyznaczone wymiary. Jednocześnie w gate'cie obsługują pasażerów celem dokonania boardingu.
LECIMY DO PARYŻA
28.04.2015
Już w październiku lecimy na kolejną wycieczkę- tym razem do Paryża.
Koszt - 750zł/osoba
W cenę wlicza się: przelot w dwie strony, pilota wycieczki, ubezpieczenie podróży i pobytu, transfer pomiędzy lotniskiem a centrum, 3 noclegi ze śniadaniem.

Serdecznie zapraszamy! Szczegóły i wpłaty zaliczek u Pani Marciniak.
MATURA 2015 - NOWE ZASADY!
28.04.2015
Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) zmienia zasady przeprowadzania egzaminów maturalnych.

Nowa matura ustna z języka polskiego

Od 2015 roku maturzyści nie będą już musieli przygotowywać prezentacji z języka polskiego. W zamian podczas egzaminu ustnego uczeń będzie losował zadanie składające się z tekstu kultury. Będzie miał 15 minut na przygotowanie odpowiedzi. Na własną wypowiedź otrzyma 10 minut, kolejne 5 minut będzie trwała rozmowa z egzaminatorami.

Jeden przedmiot dodatkowy obowiązkowy

Osoby zdające egzamin będą musiały zdać - tak jak dotąd - trzy obowiązkowe pisemne egzaminy maturalne: z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki.

Maturzysta będzie musiał też przystąpić do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z grupy tak zwanych przedmiotów do wyboru. Egzaminy z przedmiotów do wyboru zdawane będą tylko na jednym poziomie, odpowiadającym obecnemu poziomowi rozszerzonemu. Obecnie maturzysta może, ale nie musi, przystąpić do egzaminu z przedmiotu do wyboru.

Aby uzyskać maturę w 2015 roku abiturient będzie musiał - tak jak dotąd - uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. Wynik z egzaminu z przedmiotu do wyboru nie będzie miał wpływu na uzyskanie świadectwa maturalnego, służyć będzie tylko przy rekrutacji na studia.

MATURA 2015
28.04.2015
Od poniedziałku 04.05.2015r. rozpoczynają się egzaminy maturalne. Egzaminy pisemne rozpoczynają się o godzinie 9.00 lub 14.00. Natomiast wszystkie egzaminy ustne rozpoczynają się zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia oraz wysokich wyników!
RELACJA Z WYCIECZKI SAMOLOTOWEJ DO LONDYNU
28.04.2015
Spotkaliśmy się wcześnie rano o 4.30 na lotnisku w Pyrzowicach. Odlot był o 6.00. Przylecieliśmy do Londynu - Luton o 7.30 czasu lokalnego. Tego dnia była wyjątkowa, jak na Londyn, słoneczna pogoda. Do centrum dotarliśmy autokarem National Express. Zrobiliśmy zakupy na jednej z najbardziej znanych ulic handlowych na świecie - Oxford Street, podziwialiśmy eksponaty w Muzeum Brytyjskim<,b> - jedno z największych muzeów historii starożytnej, następnie zachwycaliśmy się: Piccadilly Circus – plac i skrzyżowanie głównych ulic w samym sercu teatralnej i rozrywkowej dzielnicy West End, Trafalgar Square – plac w centralnym miejscu, upamiętniający zwycięstwo brytyjskiej Royal Navy w bitwie morskiej pod Trafalgarem, London Eye, Big Benem,Pałacem Westminsterskim, St. James's Parkiem, Pałacem Buckingham, Victoria Memorial, aby dotrzeć na Victoria Station i wrócić na lotnisko, skąd samolotem linii Wizz Air do Katowic. Było fantastyczne! Kolejna impreza już w październiku! Wylatujemy na podbój Paryża.
Serdecznie zapraszamy!
MIĘDZYNARODOWE TARGI TURYSTYKI DZIEDZICTWA PRZEMYSŁOWEGO I TURYSTYKI PODZIEMNEJ
26.04.2015
XII Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Praktycznej towarzyszyć będą Międzynarodowe Targi Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej, które zaplanowano na 22-23 maja.
Już po raz kolejny serdecznie zapraszamy na stoisko naszej szkoły!

KONFERENCJA NT. TURYSTYKI DZIEDZICTWA PRZEMYSŁOWEGO
26.04.2015
W dniach 21-22 maja odbędzie się XII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Praktycznej poświęcona turystyce dziedzictwa przemysłowego, pod auspicjami Światowej Organizacji Turystyki oraz przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także Polskiej Izby Turystyki.
Tegoroczna konferencja stanowić będzie wydarzenie łączące sferę kultury, turystyki i gospodarki, a jej kluczowe przesłanie to: „Kultura, sztuka i przedsiębiorczość w przestrzeni postindustrialnej”.

WIZYTA W HOTELU IBIS
24.04.2015
Uczniowie klasy hotelarskiej tuż przed egzaminem zawodowym skonfrontowali wiedzę teoretyczną z praktycznymi umiejętnościami - wybrali na wycieczkę dydaktyczną, aby prześledzić "działalność recepcji" w Hotelu IBIS** w Zabrzu.

OPERACJA META - MATURZYŚCI PRZEJMUJĄ ZABRZE!
16.04.2015
Ta impreza, to święto wszystkich uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych, które na stałe wpisało się już w kalendarz zabrzańskich wydarzeń.
Czwarta edycja METY odbędzie się 24 kwietnia. Spotkanie tradycyjnie rozpocznie się na Placu Teatralnym. Po oficjalnym rozpoczęciu maturzyści ruszają przed siebie – do wielu znanych i mniej znanych miejsc na mapie naszego miasta. Tym razem akcję wsparło ponad dwadzieścia instytucji oraz dziesięć klubów i lokali gastronomicznych.

EGZAMIN ZAWODOWY (STARY)
14.04.2015
Dyrektor OKE ogłosił komunikat w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający podczas etapu praktycznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w sesji czerwiec 2015r.

341[04] Technik hotelarstwa - kalkulator prosty*, ołówek, gumka, linijka, temperówka

341[05] Technik obsługi turystycznej - kalkulator prosty*, ołówek, gumka, linijka, temperówka

* Kalkulator prosty – jest to kalkulator, który umożliwia wykonywanie tylko dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, ewentualnie obliczanie procentów lub pierwiastków kwadratowych z liczb.

5. ROCZNICA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ
10.04.2015
10 kwietnia 2010 r. o godz. 8.41 samolot Tu-154m rozbił się pod Smoleńskiem. Zginęło 96 osób, w tym prezydent RP. W całym kraju odbywają się uroczystości upamiętniające to tragiczne wydarzenie. W Zabrzu również oddano hołd tym, którzy pięć lat temu stracili życie w katastrofie.
Delegacje reprezentujące zabrzański samorząd, instytucje miejskie, organizacje i stowarzyszenia oraz placówki oświatowe zebrały się w parku Poległych Bohaterów. Pod tablicami upamiętniającymi ofiary złożono kwiaty i znicze. Naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor z uczennicami IIA: Darią Bulaszewską i Magdaleną Plata oraz uczniami IIB: Kamilem Greniem i Szymonem Klikiem.

GLOB 2015
10.04.2015
27 marca 2015 uczniowie uczestniczyli - jak co roku - w Międzynarodowych Targach Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOB 2015 w Katowicach. Mimo deszczowej pogody - humory były wyśmienite :)

SELFIE
01.04.2015
Ogłaszamy konkurs na najoryginalniejsze ‘selfie’ zrobione przez uczniów Zespołu Szkół nr 17.

Regulamin konkursu:
 1. Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół nr 17.
 2. Celem konkursu jest promocja Zespołu Szkół nr 17 wzajemna integracja i dobra zabawa.
 3. Zasady konkursu:
  • Uczestnicy przesyłają na adres selfie.zs17@wp.pl swoje ‘selfie’.
  • 24.04.2015r. zostanie rozstrzygnięty konkurs, a autor zwycięskiego ‘selfie’ otrzyma nagrodę ufundowaną przez organizatorów.
  • Czas trwania konkursu 01.04. – 23.04.2015.
 4. Przesłane zdjęcie musi zawierać informację o autorze (imię i nazwisko oraz klasa).
 5. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatorów.

Szczegółów udzielają: Katarzyna Łopuska, ks. Robert Maszczyk i Robert Zabawa.

ZapraszamyZespół Szkół Nr 17 w Zabrzu
ul. Piłsudskiego 58
tel./fax 32-278-55-79
e-mail: sekretariat@zs17zabrze.com


Nasi partnerzy