Wtorek, 24 maja 2016, 145 dzień roku. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny . 31 dni do końca roku szkolnego.


Nasze projektyFilm promocyjny

Aktualności

NOWE KIERUNKI
06.03.2016
W nowym roku szkolnym 2016/2017 zapraszamy do wyboru jednego z następujących zawodów:

Technikum Nr 8: Szkoła Policealna:
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO MATURZYSTÓW
29.04.2016
W dniu dzisiejszym maturzyści zostali pożegnani przez Dyrekcję oraz swoich młodszych kolegów podczas przedstawienia z okazji oficjalnego zakończenia roku szkolnego.

Absolwentom szkoły zostało już tylko kilka dni do rozpoczęcia matur, które w tym roku będą trwały od 4 do 27 maja.

Maturzystom życzymy powodzenia, a aktorom dzisiejszego fantastycznego przedstawienia serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie i niezwykły talent aktorski. Szczególne podziękowania dla Karoliny Kobylec i Sabiny Heidenreich z kl. III A, Wiktorii Grabowskiej, Szymona Klika i Kamila Grenia z IIIB, Julii Dymkowskiej, Sandry Wierzbickiej i Patryka Mosakowskiego z IIIC oraz Oliwii Gorecko z IIB.

DZIEŃ OTWARTY W ŚLĄSKIM CENTRUM LOGISTYKI S.A.
29.04.2016
Dzień Otwarty w Śląskim Centrum Logistyki S.A. organizowany dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i uczelni wyższych wpisuje się na stałe w kalendarium Śląskiego Centrum Logistyki S.A.
Już 13 maja (piątek) w godzinach od godz. 9.00 do godz. 14.00 serdecznie zaprasza uczniów zainteresowanych tematyką logistyki, magazynowaniem towarów, a także nowoczesnymi i ekologicznymi rozwiązaniami stosowanymi w tym obszarze.
Ideą „Dnia otwartego dla szkół w ŚCL” jest przybliżenie i zapoznanie młodzieży z funkcjonowaniem Centrum oraz działalnością Portu Gliwice.
Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenie się w dniu 9.05.2016 do P. Marciniak. Serdecznie zapraszamy!

DZIEŃ OTWARTYCH PRACOWNI
27.04.2016
W poniedziałek odbyło się święto naszej szkoły, a mianowicie Dzień Otwartych Pracowni. Goście uczestniczyli w prezentacjach pracowni obsługi konsumenta, hotelarskiej, turystycznej, portów i terminali, realizacji nagłośnień i dźwięku oraz w konkursie turystycznym. Można się było również wyżyć fitnessowo - tanecznie, gdyż naszą halą sportową zawładnęła zumba, w rytmach znanych melodyjnych przebojów. Nasi goście mogli zapoznać się z ofertą rekrutacyjną na wszystkie kierunki, zobaczyć, jak wyglądają obecnie sale lekcyjne oraz porozmawiać z uczniami i nauczycielami.

Serdecznie dziękujemy za ogromne zainteresowanie naszą ofertą!

Do zobaczenia ponownie we wrześniu!

ZUMBA FITNESS W ZS 17
27.04.2016
W poniedziałek 25.04.2016 nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach zumby fitness z licencjonowaną instruktorką panią Katarzyną Jałowiecką z tarnogórskiego klubu Fit Your Life.

Serdecznie dziękujemy za fantastyczne zajęcia!

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚĆI
19.04.2016
W tym roku uczestniczymy w Dniu Przedsiębiorczości - programie jednodniowych wizyt w firmach mających na celu zapoznanie się ze stanowiskiem pracy wybranego zawodu. Uczniowie po zalogowaniu w systemie mogą wybrać firmę do której wybiorą się na jednodniowy staż, gdzie pod opieką pracownika firmy (wolontariusza) będzie zapoznawał się z jego stanowiskiem pracy.
Więcej informacji u p.Biegańskiej.

DZIEŃ OTWARTY W ZS 17
15.04.2016
Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwartych Pracowni Zawodowych 25 kwietnia /poniedziałek od 9.00
Wybierz zawód z przyszłością!


W programie:
  • warsztaty w pracowni hotelarskiej, turystycznej, logistycznej oraz pracowni realizacji nagrań i nagłośnień – NOWOŚĆ!!!)
  • warsztaty ZUMBY
  • pokaz i warsztaty rolkowe
  • konkurs turystyczny z nutką śląską


ZŁOTA JESIEŃ W… RZYMIE
11.04.2016
Serdecznie zapraszamy na kolejną imprezę lotniczą z cyklu „ Zwiedzamy stolice Europy” i nie tylko. Byliśmy już w Londynie, Paryżu i Dortmundzie. Tym razem jesienią lecimy do Rzymu.

Szczegóły i zapisy u P. Marciniak

KONKURS ORGANIZACJA I ATRAKCJE WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO.
08.04.2016
8 kwietnia 2016 uczestniczyliśmy w Chorzowie w Wyższej Szkole Bankowości w konkursie "Organizacja turystyki i atrakcje województwa śląskiego". Nagrodą główną była 2 dniowa wycieczka do Pragi. Zwyciężyła szkoła z Żywca, której gratulujemy :), ale my byliśmy tuż, tuż :) :) może w następnym roku..?

VIII MIĘDZYNARODOWE TARGI TURYSTYKI PRZEMYSŁOWEJ
08.04.2016
Nieco ponad tydzień dzieli nas od VIII Międzynarodowych Targów Turystyki Przemysłowej, które Miasto Zabrze organizuje 15 i 16 kwietnia br. Partnerem tegorocznej edycji targów jest belgijski region Walonia. Udział w tym wyjątkowym wydarzeniu potwierdzili już przedstawiciele instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego, muzeów oraz miast i regionów m.in. z Polski, Słowacji, Czech oraz Izraela. Na odwiedzających czekać będzie wiele atrakcji. Swoje wyroby zaprezentują rękodzielnicy. Będzie można podziwiać biżuterię z węgla, wyroby z filcu, ceramikę, haft, zabawki dla dzieci oraz wystawę minerałów i biżuterię z kamieni szlachetnych.

Będzie można też zasiąść za sterami symulatora samolotu F16.

Dla uczestników Targów gotować będzie sam TeoVafidis.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska naszej szkoły.

XIII MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWO-PRAKTYCZNA
08.04.2016
VIII Międzynarodowym Targom Turystyki Przemysłowej towarzyszyć będzie XIII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Praktyczna organizowana przez Miasto Zabrze 14 i 15 kwietnia br. Tematem tegorocznej Konferencji będzie: „Nowe otwarcie dla turystyki. Niematerialne dziedzictwo przemysłowe”.Uczniowie naszej szkoły zapewniają obsługę konferencji.

ZUMBA FITNESS
08.04.2016
Serdecznie zapraszamy na zajęcia Zumba Fitness w naszej szkole. Startujemy 25 kwietnia o 10:00!

Dobra zabawa gwarantowana!

Nie byłaś/eś nigdy na zajęciach Zumby?! Najwyższy czas spróbować! Daj się ponieść zumbowemu szaleństwu!

Zapisy przyjmuje p. S. Marciniak

SZKOLNE PREZENTACJE 2016
07.04.2016
6 kwietnia, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu, odbyły się Zabrzańskie Targi Edukacyjne – XVIII „Szkolne Prezentacje’2016”. Była to szansa dla wszystkich tych, którzy stoją przed wyborem nowej szkoły i chcą poznać specyfikę poszczególnych placówek, a także wymagania, jakie spełniać muszą kandydaci.

Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska i ogromne zainteresowanie kierunkami kształcenia w naszej szkole, a szczególnie zawodami wprowadzanymi od września 2016 do naszej oferty edukacyjnej tj.: technik realizacji nagrań i nagłośnień oraz technik lotniskowych służb operacyjnych.

DARMOWE JABŁKA
07.04.2016
Akcja „Embargo” w ramach której rozdawane są owoce, które nie trafiły na rynki wschodnie, trwa. Wczoraj tir z jabłkami zawitał już po raz drugi do naszej szkoły.

Serdecznie dziękujemy!

ERASMUS+
07.04.2016
Nauczyciele Zespołu Szkół nr 17 wraz z nauczycielami CKPiU, ZCKOiZ, Centrum Edukacji, Zespołu Szkół nr 10 w Zabrzu - przebywali od 13.03.20116 do 20.03.2016 w Saint Etienne we Francji – w ramach projektu ERASMUS+ „Dualne kształcenie zawodowe w postindustrialnej rzeczywistości”. Dzięki w/w projektowi młodzież ma możliwość odbywania miesięcznych praktyk zawodowych w zawodzie TECHNIK OBSŁUGI RUCHU TURYSTYCZNEGO w przepięknym mieście Saint Etienne. Pierwsza grupa młodzieży już przebywa we Francji od 02.04.2016 do 01.05.2016, druga grupa pojedzie 11.03.2017 do 09.04.2017Zespół Szkół Nr 17 w Zabrzu
ul. Piłsudskiego 58
tel./fax 32-278-55-79
e-mail: sekretariat@zs17zabrze.com


Nasi partnerzy