Sobota, 1 listopada 2014, 305 dzień roku. Imieniny Konrada, Seweryny, Wiktoryny . 237 dni do końca roku szkolnego.


Nasze projekty

Film promocyjny

Aktualności

WYJAZD SZKOLENIOWY DO LONDYNU Z PROJEKTU "PWP - W EDUKACJI TWÓJ SUKCES"
15.10.2014
8 października, o godzinie 8:30 szesnastoosobowa grupa z naszej szkoły wyruszyła na wycieczkę do Londynu. Wyjazd odbył się w ramach kursu przygotowującego uczniów do pilotażu wycieczek. Przejechali przez Eurotunel - podmorski tunel łączący Francję i Wielką Brytanię. Zwiedzanie rozpoczęli od gry terenowej, w której każda para kursant - pilot, miała za zadanie dotrzeć do wybranych miejsc i nagrać videorelację. Po zakończonej grze przyszedł czas na grupowe zwiedzanie. Uczniowie zobaczyli m.in.: Muzeum Historii Naturalnej, Big Ben i budynek parlamentu brytyjskiego, Opactwo Westminsterskie, Tower of London razem z Tower Bridge, Millenium Bridge, sprawdzili, czy królowa była w domu (była), Hyde Park i Speaker's corner, poznali historię Green Parku i zrobili zakupy na Oxford Street. Po mieście poruszali się londyńskim Underground.

Było super!! - mówi Kamil, Agata, Magda i Karolina oraz pozostali uczestniczy wyjazdu.

CASTING DO FILMU "GWIAZDY" W REŻ. JANA KIDAWY BŁOŃSKIEGO
14.10.2014
Zdjęcia w Zabrzu w Listopadzie 2014
Casting:
20.10 - MOK Zabrze ul. 3 Maja 91 w godz. 16:00 - 20:00
oraz
17.10 - Stadion Górnika Zabrze - Sala Pucharowa
ul. Roosvelta 81 od 15:30 - 19:00

Przyjdź - Szukamy Zabrzan i fanów Górnika Zabrze.
Wystąp w filmie o Janu Banasiu - legendzie klubu


Nie ważne czy masz talent aktorski.
Nie ważne ile masz lat i jak wyglądasz.

Szukamy fantastycznych ludzi którzy chcą przeżyć fantastyczną przygodę na planie filmowym, poznać gwiazdy polskiego kina i otrzymać jeszcze za to wynagrodzenie.
Zdjęcia zaczynamy już pod koniec października.

Osoby z poza Zabrza mogą zgłaszać się w Studiu ABM Katowice ul. Gliwicka 10 w dniach 22.10; 23.10; 24.10 w godzinach 10:00 - 18:00

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ
11.10.2014
Święto Edukacji Narodowej jest obchodzone co roku przez 650 tysięcy nauczycieli, pedagogów i wychowawców. Dzień ustanowiony został w 1972 roku – data 14 października upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku. Jest powszechnie obchodzony we wszystkich instytucjach związanych z oświatą – zwłaszcza w szkołach. Święto nauczycieli obchodzone jest w większości państw na świecie, w różne dni.

Z tej okazji życzymy wielu sukcesów, które będą powodem satysfakcji i spełnienia zawodowego, radości i optymistycznego nastawienia w każdym dniu pracy, wszelkiej pomyślności oraz wdzięczności uczniów, z którymi dzielicie swoją widzę i doświadczenie.

PROJEKCJA FILMU "BOGOWIE"
10.10.2014
Mamy przyjemność, 15.10.2014 na godz. 12.00, zaprosić uczniów do zabrzańskiego Multikina na projekcję filmu "Bogowie", którego reżyserem jest Łukasz Palkowski. Jest to pasjonująca historia profesora Zbigniewa Religi, w którego rolę wcielił się znakomity aktor Tomasz Kot. Film został obsypany nagrodami na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni (m.in. uznany został za najlepszy film).

MIASTO 44
09.10.2014
Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzeć film Jana Komasy "Miasto 44". Jest to opowieść o młodych, pełnych życia i namiętności warszawiakach. Głównych bohaterów filmu poznajemy na krótko przed wybuchem powstania. Konspiracja to dla nich nie tylko patriotyczny obowiązek, ale i młodzieńcza przygoda.

NOWE PRACOWNIE W ZS 17
07.10.2014
Zespół Szkół Nr 17 w Zabrzu ma dwie nowe pracownie: pracownia hotelarska i pracownia obsługi konsumenta. Technicy hotelarstwa zawodu uczą się od strony praktycznej, bo te umiejętności to dziś na rynku pracy prawdziwy skarb, dlatego w szkole realizowane są projekty, które stawiają na umiejętność poruszania się w rzeczywistym środowisku pracy.

FESTIWAL NAUKI
07.10.2014
06.10.2014 w naszej szkole odbył się Festiwal Nauki, na którym swoją osobą zaszczyciła nas Pani Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka- Szulik. Na festiwalu podsumowano projekty edukacyjne, w których młodzież naszej szkoły wzięła udział. Były to:
  • MAM ZAWÓD mam pracę,
  • Pełnia kompetencji,
  • Moja Szansa,
  • PWP W edukacji Twój sukces,
  • Leonardo da Vinci.

W projektach realizowanych w naszej szkole łącznie wzięło udział ponad 300 uczniów.

PWP- JEDZIEMY DO LONDYNU
29.09.2014
W ramach kursu pilota i rezydenta, projektu PWP "W edukacji Twój sukces" została zorganizowana wycieczka do Londynu. W dniach od 8-11.10.2014r szesnastoosobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z grupą doświadczonych pilotów wyruszy na podbój Londynu, gdzie na własne oczy zobaczą najsłynniejsze miejsca w mieście. W planach wycieczki między innymi Kings Cross i peron 9 i 3/4 (znany z powieści J.K. Rowling - "Harry Potter"), Hyde Park, Pałac Buckingham, Westmister Abbey, Oxford Street, Picadilly Circus, Tower of London, Muzeum Historii Naturalnej i inne. Dodatkowo uczniowie będą mieli okazję zobaczyć panoramę metropolii z London Eye lub zrobić sobie zdjęcie z Bradem Pittem w Madame Toussand.

OBCHODY ŚWIĘTA MIASTA
29.09.2014
92. rocznicę nadania Zabrzu praw miejskich zainaugurowały tradycyjne Skarbnikowe Gody, w których nasza szkoła również brała czynny udział. Barwny pochód ulicami miasta przeszedł ul. Wolności do Parku Poległych Bohaterów przy ul. Dubiela.

MATEMATYKA W INTERNECIE
27.09.2014
Polecamy stronę internetową www.matemaks.pl Znajdziecie tu wszystkie działy matematyki. Każde przykładowe zadanie zawiera odpowiedź i komentarz w postaci filmiku z YouTube.Zespół Szkół Nr 17 w Zabrzu
ul. Piłsudskiego 58
tel./fax 32-278-55-79
e-mail: sekretariat@zs17zabrze.com


Nasi partnerzy