Piątek, 28 kwietnia 2017, 118 dzień roku. Imieniny Bogny, Walerii, Witalisa . 56 dni do końca roku szkolnego.


Nasze projektyFilm promocyjny

Aktualności

KONKURS HOTELARSKI
21.04.2017
W dniu 5.04.2017 r. w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Hotelarskiej. W konkursie wzięło udział 13 uczniów ze szkół kształcących w zawodzie technik hotelarstwa z Tychów, Tarnowskich Gór, Bytomia, Woli, Siemianowic Śląskich, Dąbrowy Górniczej i Zabrza. Konkurs składał się z dwóch etapów, podczas których była sprawdzana wiedza i umiejętności zawodowe m.in. test z zasad savoir-vivre'u, obliczanie kosztu pobytu gościa w hotelu, rozmowa w języku angielskim zawodowym.
Naszą Szkolę godnie reprezentowali Dominika Kulig i Wojtek Grzesik z klasy IIa. Obydwoje zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu.

Chcielibyśmy w tym miejscu podziękować Im za wystartowanie w konkursie i czas poświęcony na przygotowanie.

ZABRZAŃSKIE TARGI EDUKACJI XIX SZKOLNE PREZENTACJE 2017
20.04.2017
Serdecznie zapraszamy na stoisko Zespołu Szkół nr 17 podczas Zabrzańskich Targów Edukacyjnych XIX Szkolnych Prezentacji 2017.

Oferujemy wiele cennych atrakcji!!

Targi odbędą się 25 kwietnia 2017 w godzinach 9.00 - 15.00.

OPERACJA META 2017
20.04.2017
Już tylko nieco ponad tydzień dzieli nas od szóstej edycji Operacji META – imprezy organizowanej w naszym mieście z myślą o maturzystach. Tegoroczna Operacja META zainaugurowana zostanie w piątek – 28 kwietnia, dokładnie o godz. 18.28.

Organizatorzy zapraszają do udziału w tym wydarzeniu wszystkich absolwentów zabrzańskich szkół średnich. Jak zwykle nie zabraknie licznych atrakcji i niespodzianek przygotowanych specjalnie dla tych, którzy tego dnia zakończą naukę w szkołach ponadgimnazjalnych.

Około godz. 18.00 wystąpi zespół The Branchers. Bezpośrednio po koncercie w niebo wypuszczone zostaną balony w barwach Zabrza, a maturzyści dostaną specjalne pieczątki.
Po co te pieczątki? To one, wraz z kartami zniżkowymi (które są dostępne u wychowawców), upoważniać będą do zniżek u partnerów Operacji META.

IX MIĘDZYNARODOWE TARGI DZIEDZICTWA PRZEMYSŁOWEGO I TURYSTYKI PODZIEMNEJ
10.04.2017
7 - 8 kwietnia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu odbyły się IX Międzynarodowe Targi Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej. W tym roku partnerem Targów był region Vallagarina i miasto Rovereto z Włoch. W dwudniowym wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego, muzeów oraz miast i regionów m.in. z Polski, Czech, Słowacji i Włoch oraz Nasza szkoła.

Serdecznie dziękujemy za ogromne zainteresowanie ofertą edukacyjną naszej placówki. Zapraszamy już na kolejną prezentację 24.04.2017 również w hali MOSIR.

PRACA WAKACYJNA NA KRECIE
06.04.2017
Informujemy , że szkoła dysponuje ofertą staży wakacyjnych w hotelach na Krecie.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z Panem Olszewskim.

OFERTA PRACY
06.04.2017
Absolwent naszej szkoły, Przemek Krok robiący karierę w branży hotelarskiej w Krakowie serdecznie zachęca do zapoznania się z ofertą pracy w hotelu Puro w Krakowie:

https://www.pracuj.pl/praca/host-krakow,oferta,5189545

AIRPORT KRAKÓW
06.04.2017
Uczniowie klas kształcącychsię w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali odwiedzili 5.04.2017 r. nowoczesny , przebudowany terminal portu lotniczego w Krakowie. Uczniowie uczestniczyli i obserwowali procedury odpraw: biletowo- bagażowej, bezpieczeństwa oraz prace służb operacyjnych lotniska. Dowiedzieli się wiele ciekawostek na temat funkcjonowania lotniska oraz otrzymali propozycję współpracy a także zostali obdarowani gadżetami.

WIZYTA NA KRAKOWSKIM KAZIMIERZU
06.04.2017
5 kwietnia nasi uczniowie zwiedzili krakowski Kazimierz wraz z przewodnikiem.

Wizyta na Kazimierzu to obowiązkowy punkt w programie zwiedzania Krakowa. Przytulne kafejki i restauracje tej dzielnicy, galerie i antykwariaty, brukowane uliczki oraz zabytki kultury żydowskiej tworzą urokliwą atmosferę, której nie mogliśmy się oprzeć.

Kazimierz, jak przed wiekami, jest miejscem spotkań różnych kultur i narodowości. Krakowianie postanowili ocalić tę część dziejów swojego miasta, a także narodowego i europejskiego dziedzictwa. Rozmach i pieczołowitość, z jakimi przystąpiono do przywracania świetności Kazimierzowi sprawia, że odwiedzają go ludzie z całego świata. Wydaje się, że nie za czasów Kazimierza Wielkiego, ani nawet nie za dobroczynnego panowania Jagiellonów, ale teraz właśnie Kazimierz przeżywa swój „złoty wiek".

SZTOLNIA KRÓLOWA LUIZA
05.04.2017
Uczniowie klas maturalnych otrzymali zaproszenie na zwiedzanie Sztolni Królowa Luiza. Zwiedzanie obejmuje trasę turystyczną w podziemiach sztolni. Z zaproszenia skorzystała już IV B.

Część podziemna prezentuje oblicze górnictwa z lat 70-tych XX wieku. Trasa wypełniona jest zarówno multimediami, jak i działającymi maszynami górniczymi. Olbrzymia piła do podcinania pokładu węglowego zwana wrębiarką, kombajn jednobębnowy czy strug ścianowy wywołują emocje nie tylko u pasjonatów surowego industrialu. Miejscami robi się bardzo ciasno – najniższe wyrobisko ma wysokość zaledwie 90 cm! W tym miejscu przydają się nieodzowne kaski górnicze. Jedną z największych atrakcji zwiedzania podziemi „Królowej Luizy” jest przejazd górniczą kolejką karlik.

LONDYN 2017
05.04.2017
Już po raz kolejny odwiedziliśmy Londyn. Polecieliśmy linią WizzAir o 6.15 z Pyrzowic do Luton. ZwiedziliśmyMuzeum Brytyjskie, obejrzeliśmy Big Bena, Pałac Westministerski, Pałac Buckingham,Victoria Memorial, London Eye ,spacerowaliśmy poSt. Jammes Park i oczywiście zrobiliśmy zakupy na jednej z najsłynniejszych ulic handlowych świata: Oxford Street. Wylądowaliśmy krótko przed północą.

Dokąd lecimy następnym razem?

SUKCES ANIMATOREK
05.04.2017
Miło nam poinformować, że 2 uczennice naszej szkoły Karolina Paprocka uczennica klasy II B, kształcąca się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali i Dominika Kobylec uczennica IV C kształcąca się w zawodzie technik obsługi turystycznej otrzymały propozycję pracy jako animator w najlepszych hotelach w Polsce i na świecie. Jesteśmy z Was dumni!

ADOPCJI SERCA
31.03.2017
Uczniowie naszej szkoły już po raz czwarty wzięli udział w dziele Adopcji Serca dziecka z Kamerunu, polegającej na zebraniu datków, by wspomóc kształcenie przez kolejny rok naszego przyjaciela zamieszkałego na Czarnym Lądzie. W tym celu w czwartek 30.03.2017r. zorganizowali kiermasz, na którym można było skosztować swojskich wypieków, jak i raczyć się popularnymi wśród młodzieży tostami oraz stać się szczęśliwym posiadaczem kubka z logiem naszej szkoły. Zebrane datki przekazano na ręce Sióstr Michalitek, które prowadzą misje w Betare-Oya, gdzie kształci się nasz podopieczny.

Akcja ta ukazuje, że warto troszczyć się o tych, którzy mają się gorzej od nas, jak również, że serce współczesnej młodzieży wciąż jest na właściwym miejscu i potrafi okazywać współczucie, dobroć i miłosierdzie innym.

KONKURS DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM
21.03.2017
Serdecznie zapraszamy do I edycji konkursu „Wysokie loty” w Zespole Szkół nr 17.

Konkurs polega na wykonaniu prezentacji w programie Power Point nt. „Moja kariera zawodowa w transporcie lotniczym”.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie klas trzecich szkoły gimnazjalnej.

Prezentacje należy przesłać na adres:sekretariat@zs17zabrze.com do dnia 30.04.2017 z tematem: ”Wysokie loty”.

Dla zwycięzców konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe i dyplomy, które zostaną wręczone w dniu Otwartym Szkoły.Zespół Szkół Nr 17 w Zabrzu
ul. Piłsudskiego 58
tel./fax 32-278-55-79
e-mail: sekretariat@zs17zabrze.com


Nasi partnerzy