Czwartek, 1 września 2016, 245 dzień roku. Imieniny Belindy, Bronisza, Idziego . 295 dni do końca roku szkolnego.


Nasze projektyFilm promocyjny

Aktualności

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
31.08.2016
Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017 odbędzie się 1 września 2016 r. na sali gimnastycznej o godzinie 11.00.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
23.06.2016
Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016 odbędzie się 24 czerwca (piątek) o godzinie 10.00 na "strzelnicy".

Światowy Dzień Książki
08.06.2016
Z okazji obchodów Światowego Dnia Książki Poseł na Sejm RP Tomasz Głogowski już po raz trzeci zorganizował konkurs na recenzję ulubionej książki dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W dniu 7.06.2016 miało miejsce uroczyste wręczenie nagród w Biurze Poselskim w Tarnowskich Górach. Szczególny zaszczyt spotkał uczennicę klasy IIA Weronikę Szymańską - otrzymała wyróżnienie spośród 60 uczestników konkursu.

Serdecznie gratulujemy!

III OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA DLA NAUCZYCIELI PRZEDMIOTÓW ZAWODOWYCH
06.06.2016
W dniach 3 i 4 czerwca 2016r. w Hotelu Stok**** w Wiśle odbyła się konferencja z zakresu przygotowania uczniów do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodach.

W dwudniowej konferencji wzięło udział ponad 130 osób z 75 techników z całej Polski. Uczestnicy mieli okazję brać udział w wykładach, pokazach i warsztatach - odrębnych dla każdego zawodu.

Szkołę reprezentowały Pani Sylwia Marciniak i Pani Urszula Reiss.

ZAWODY SPORTOWE Z OKAZJI DNIA DZIECKA
02.06.2016
01.06 obchodziliśmy Dzień Dziecka; czy starszy, czy młodszy, każdy ma w sobie coś z dzieciaka :) Dzień później świętowaliśmy aktywnie, bowiem samorząd szkolny zorganizował międzyklasowe zawody sportowe. Każda klasa musiała wystawić pięcioosobową drużynę do rozgrywek; nasi nauczyciele także wytypowali zawodników. Rywalizowaliśmy ze sobą w przeróżnych zabawnych konkurencjach: toczeniu piłki po podłodze, biegu z piłeczką ping-pongową oraz skoku w dal. Najlepsza okazała się być klasa IB w składzie: Magda Giers, Dawid Sowicki, Aleksander Stanienda, Stanisław Żywicki i Mateusz Sobotta. Drugie miejsce zajęli: Oliwia Gorecko, Oliwia Michałowska,Łukasz Kozyrski, Marek Jakubowski, Piotr Zakrzewski i Kacper Gabryel z klasy II B. Na trzeciej pozycji znalazła się klasa I A. Wszyscy otrzymali dyplomy pamiątkowe oraz medale. Impreza wszystkim bardzo się podobała, zaczynamy trenować na następną w grudniu!

NOWY TERMINAL CARGO W PYRZOWICACH
25.05.2016
Nowy terminal cargo otwarto w poniedziałek (23 maja) na katowickim lotnisku. Obiekt ma umożliwić szybki wzrost przeładunków towarów na tym lotnisku - stając się początkiem planowanego tam kompleksu magazynowo-logistyczno-produkcyjnego.

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice jest największym polskim lotniskiem regionalnym pod względem wielkości obsługi ruchu towarowego. W ub. roku obsłużył ponad 16 tys. ton lotniczego cargo. W porcie działają najważniejsze światowe firmy kurierskie obecne na polskim rynku. Lotnisko jest także najczęściej wybieranym portem dla realizowanych z Polski czarterów cargo.

Będzie mógł on obsłużyć nawet 50 tysięcy ton ładunków rocznie. Terminal ma powierzchnię 12 tysięcy metrów kw. i jest trzykrotnie większy od obecnie używanego. Jest on w stanie obsłużyć nawet 50 tysięcy ton ładunków rocznie. Obecnie Pyrzowice obsługują ok. 16 tysięcy ton. To drugi wynik w Polsce.- lepsze rezultaty ma jedynie Lotnisko Chopina w Warszawie.

PRACA NA STATKACH PASAŻERSKICH
23.05.2016
Agencja załogowa z siedzibą w Gdyni proponuje pracę absolwentom. Zatrudniają marynarzy, ale także personel hotelowy i restauracyjny na statkach pasażerskich. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem duńskiego armatora promowego DFDS – agencja poszukuje osób chętnych do podjęcia pracy na stanowiskach: kelner/kelnerka, steward kabinowy/stewardesa, barman/barmanka, sprzedawca w sklepie pokładowym (perfumy, kosmetyki, pamiątki, alkohol). Propozycja dla absolwentów obejmuje możliwość zatrudnienia na morzu. Jest to specyficzne środowisko pracy. Wymaga dużego zaangażowania i odporności, ale oferuje atrakcyjne wynagrodzenie i dodatkowe profity.

Egzamin zawodowy: dyplomy
23.05.2016
Dyplomy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie dla absolwentów, którzy uzyskali wykształcenie średnie 29 kwietnia 2016 r. zostaną dostarczone do szkół w dniu 24 maja 2016 r.

Dyplomy można będzie odebrać w sekretariacie szkoły od godz. 12.00.

INDUSTRIADA 2016
23.05.2016
Na ziemi, pod ziemią, nad ziemią, na wodzie, pod wodą, a nawet na wodzie pod ziemią – 11 czerwca w czasie INDUSTRIADY, święta Szlaku Zabytków Techniki przekonamy się, że przemysłowe historie kryją się dosłownie wszędzie.

Tegoroczna INDUSTRIADA odbywa się w 44 zabytkach w 27 miejscowościach województwa śląskiego. W sobotę 11 czerwca doświadczymy, że łączą je nie tylko przemysłowe historie, ale i bezpłatny transport.

ODBIÓR ŚWIADECTW MATURALNYCH
20.05.2016
W czwartek zakończyły się w naszej szkole egzaminy maturalne. Wszystkim tegorocznym maturzystom gratulujemy wysokich wyników egzaminów ustnych.

Natomiast 5 lipca 2016 r. nastąpi przekazanie przez okręgowe komisje egzaminacyjne świadectw do szkół i wydawanie świadectw dojrzałości i aneksów do świadectw dojrzałości z egzaminu maturalnego przeprowadzanego w maju i w czerwcu.

SPRAWOZDANIE Z ŚCL
20.05.2016
Dnia 13 maja odbyła się jednodniowa wycieczka do Śląskiego Centrum Logistyki w Gliwicach. Pojechała na nią cała klasa 2B. Zwiedzaliśmy najciekawsze miejsca w tamtejszym zakładzie pracy. Szczególnie zwróciłem uwagę na osoby, które opowiadały nam o wykonywanej przez nich pracy. Zobaczyliśmy różnorakie suwnice, dźwigi, hale magazynowe oraz terminal kontenerowy. ŚCL jest miejscem łączenia się trzech rodzajów transportu, drogowego, kolejowego i śródlądowego. Firma ta zajmuje się projektami logistycznymi, oferuje nowoczesne rozwiązania dostosowane do potrzeb klientów. Firma ta oferuje: magazynowanie wyrobów stalowych, transport i spedycję oraz usługi specjalistyczne tj. etykietowanie i znakowanie produktów, pakowanie i kompletacja wysyłek oraz przeładunki.
Wszyscy byliśmy pierwszy raz w takiego typu firmie, więc było to dla nas bardzo ciekawe przeżycie.
JAKUBOWSKI MAREK 2B

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO MATURZYSTÓW
29.04.2016
W dniu dzisiejszym maturzyści zostali pożegnani przez Dyrekcję oraz swoich młodszych kolegów podczas przedstawienia z okazji oficjalnego zakończenia roku szkolnego.

Absolwentom szkoły zostało już tylko kilka dni do rozpoczęcia matur, które w tym roku będą trwały od 4 do 27 maja.

Maturzystom życzymy powodzenia, a aktorom dzisiejszego fantastycznego przedstawienia serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie i niezwykły talent aktorski. Szczególne podziękowania dla Karoliny Kobylec i Sabiny Heidenreich z kl. III A, Wiktorii Grabowskiej, Szymona Klika i Kamila Grenia z IIIB, Julii Dymkowskiej, Sandry Wierzbickiej i Patryka Mosakowskiego z IIIC oraz Oliwii Gorecko z IIB.

DZIEŃ OTWARTY W ŚLĄSKIM CENTRUM LOGISTYKI S.A.
29.04.2016
Dzień Otwarty w Śląskim Centrum Logistyki S.A. organizowany dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i uczelni wyższych wpisuje się na stałe w kalendarium Śląskiego Centrum Logistyki S.A.
Już 13 maja (piątek) w godzinach od godz. 9.00 do godz. 14.00 serdecznie zaprasza uczniów zainteresowanych tematyką logistyki, magazynowaniem towarów, a także nowoczesnymi i ekologicznymi rozwiązaniami stosowanymi w tym obszarze.
Ideą „Dnia otwartego dla szkół w ŚCL” jest przybliżenie i zapoznanie młodzieży z funkcjonowaniem Centrum oraz działalnością Portu Gliwice.
Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenie się w dniu 9.05.2016 do P. Marciniak. Serdecznie zapraszamy!

DZIEŃ OTWARTYCH PRACOWNI
27.04.2016
W poniedziałek odbyło się święto naszej szkoły, a mianowicie Dzień Otwartych Pracowni. Goście uczestniczyli w prezentacjach pracowni obsługi konsumenta, hotelarskiej, turystycznej, portów i terminali, realizacji nagłośnień i dźwięku oraz w konkursie turystycznym. Można się było również wyżyć fitnessowo - tanecznie, gdyż naszą halą sportową zawładnęła zumba, w rytmach znanych melodyjnych przebojów. Nasi goście mogli zapoznać się z ofertą rekrutacyjną na wszystkie kierunki, zobaczyć, jak wyglądają obecnie sale lekcyjne oraz porozmawiać z uczniami i nauczycielami.

Serdecznie dziękujemy za ogromne zainteresowanie naszą ofertą!

Do zobaczenia ponownie we wrześniu!

ZUMBA FITNESS W ZS 17
27.04.2016
W poniedziałek 25.04.2016 nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach zumby fitness z licencjonowaną instruktorką panią Katarzyną Jałowiecką z tarnogórskiego klubu Fit Your Life.

Serdecznie dziękujemy za fantastyczne zajęcia!Zespół Szkół Nr 17 w Zabrzu
ul. Piłsudskiego 58
tel./fax 32-278-55-79
e-mail: sekretariat@zs17zabrze.com


Nasi partnerzy